Zagrali lepiej niż w Katowicach i wygrali – FOTO

Paweł Obstarczyk  |   Hokej  |   27 września 2020 22:18

Re-Plast Unia poprawiła styl gry, który zaprezentowała w piątek w Katowicach i wygrała u siebie z Tauronem KH Podhalem Nowy Targ 4:3.

W 6. minucie Petterson zagrał do Łyszczarczyka, a ten pokonał Saundersa. W 12.minucie po strzale Trandina guma turlała się obok słupka. Ostatecznie wybili ją obrońcy. W 13. minucie przyjezdni wygrywali 2:0. Ankudinov otrzymał krążek od Rancevsa, obrócił się i uderzył z bliska. Bramkarz zdołał obronić, ale ma krążek najechał Guzik, który umieścił go w siatce.

Odpowiedź gospodarzy przyszła bardzo szybko, bo 15 sekund później. Da Costa zagrał do Oriechina. Rosjanin oddał mu gumę. Nabytek Re-Plastu Unii sprzed tego sezonu wykończy  akcję strzałem z nadgarstka pod poprzeczkę. W 25. minucie bramkarz obronił strzał Koblara. Dobrze zachował się jednak Kalan. Wygrał rywalizacje z obrońcą przy lewym słupku i wpakował gumę do siatki.

W 26. minucie Svec groźnie uderzył. Golkiper zdołał się przesunąć i obronić. W 30. minucie gospodarze wyszli na prowadzenie. Na bramkę sprzed lewego bulika Glenn. Tor lotu gumy zmienił Przygodzki. W 42. minucie wzdłuż bramki podał Kalan. Kowalówka przyjął krążek i spokojnie zdobył gola.

W 43. minucie Glenn urwał się defensorom, ale jego strzał bardzo dobrze obronił bramkarz. W 46. minucie po błędzie obrońcy Re-Plastu Unii zaatakował Łyszczarczyk. Strzelił z bliska pod poprzeczkę. Rewelacyjnie interweniował Sunders. W 52. minucie po zagraniu Bepierszcza ,,przysnęli zawodnicy” klubu z Oświęcimia. Wyprzedził ich Svec zdobywając w ten sposób bramkę kontaktową. Przyjezdni szukali swoich szans, ale wyniku nie zmienili.

Niedziela 27 września Re-Plast Unia Oświęcim – Tauron Podhale Nowy Targ 4:3 (1:2, 2:0, 1:1)
Bramki: 0:1 Łyszczarczyk – Pettersson (5/4) (5.07),  0:2  Guzik -Ankudinov – Rancevs (12.55), 1:2 Da Costa – Oriechin  – P.Noworyta (13.10), 2:2 Kalan – Pretnar – Koblar (25.01), 3:2 Przygodzki – Glenn, Trandin  (5/4)(29.11), 4:2 Kowalówka – Kalan – Pretnar (5/4) (41.08), 4:3 Švec – Tomasik -Vachovec (51.35).
Re-Plast Unia Oświęcim: Saunders – Glenn, Luža, Sherbatov (2), Trandin, Przygodzki – Zaťko (2), Pretnar, Koblar (2), Kalan, Kowalówka – Bezuška, P. Noworyta, Helenius, Da Costa, Oriechin – M. Noworyta, Piotrowicz, Krzemień, Garschin. Trener: Nik Zupančič

Turon KH Podhale Noy Targ: Odrobny – Birziņš, Chaloupka (2), Švec, Vachovec, Bepierszcz – Tomasik, Mrugała (2), Pettersson, Neupauer, Łyszczarczyk –  Sulka, Gajor, Guzik (2), Rancevs, Ankudinov oraz Worwa, Słowakiewicz, Bochnak. Trener: Andriej Gusov.