Zadecyduje trzeci mecz

Redakcja eFO  |   Hokej  |   11 marca 2023 09:25

Mecz na Słowacji będzie rozstrzygający dla oświęcimskich „Szabel” w play-off akademickiej EUHL. Po dwóch ćwierćfinałowych spotkaniach rozegranych w Oświęcimiu z Żyliną mamy bowiem remis 1:1.

O zwycięstwie UHT Sabers w otwierającej konfrontacji zadecydowała wysoko wygrana druga tercja. Prowadzenie 3:0 nieco uśpiło gospodarzy, a goście w ostatniej partii zabrali się za odrabianie strat. Na 10 minut przed końcem oświęcimianie prowadzili już tylko 3:2, a trener Lubomir Witoszek poprosił o czas.

To poskutkowało i „Szable” zadały dwa decydujące ciosy. Najpierw Szymon Fus pokonał bramkarza Żyliny w sytuacji jeden na jeden, a później Igor Nikolajewicz wykorzystał błąd słowackiej defensywy.

Drugi mecz ćwierćfinałowy rozpoczął się po myśli oświęcimian

Podczas gry w podwójnej przewadze z najbliższej odległości trafił Danilo Baida. Po klasycznej kontrze Słowacy doprowadzili do wyrównania.

W drugiej odsłonie „Szable” odskoczyły na odległość dwóch trafień, ale Słowacy mieli w swoich szeregach świetnie dysponowanego Jakuba Simko. Ten zawodnik doprowadził do remisu 3:3, chociaż Żylina grała wówczas w podwójnym osłabieniu.

Później Simko znowu dał o sobie znać zdobywając gola na 3:4. W ostatnich 20 minutach trwała wymiana ciosów i w efekcie skończyło się na remisie 5:5. W dogrywce decydujący cios zadali niestety goście z Żyliny.

Decydujący mecz „Szabel” z Uniza Żilina odbędzie się w najbliższy poniedziałek, 13 marca na Słowacji.

UHT Sabers Oświęcim – Uniza Żilina 5:2 (0:0, 3:0, 2:2)

Bramki: 1:0 I. Baida (Jerassow) 21, 2:0 Kowalczuk (Piankrat) 32, 3:0 D. Baida (Jerassow) 35, 3:1 Simko 48, 3:2 Gasperkik (Kristaly) 50, 4:2 Fus (Najsarek) 52, 5:2 Nikolajewicz 55.

UHT Sabers Oświęcim – Uniza Żilina 5:6 po dogrywce (1:1, 3:3, 1:1, 0:1 dogrywka)

Bramki: 1:0 D. Baida (I. Baida) 9, 1:1 Simko (Korenik) 18, 2:1 Jerassow (Szoferowskij, Kukla) 21, 3:1 I. Baida (D. Baida, Jerassow) 24, 3:2 Simko 26, 3:3 Simko 29, 3:4 Simko (Housa, Valasek) 32, 4:4 Nikolajewicz (Kowalczuk, Kot) 37, 4:5 Gasparowicz (Legin) 52, 5:5 Kowalczuk (Fus) 55, 5:6 Ondrasky (Legin) 67.