Wygrali skuteczniejsi – FILM

Paweł Obstarczyk  |   Hokej  |   28 listopada 2018 17:32

Unia wygrała z MH Automatyka Gdańsk 6:3.

W pierwszych minutach meczu gra toczyła się w tercji obronnej Unii, której zawodnicy grali wtedy chaotycznie. W 7. minucie w dogodnej sytuacji nie wykorzystał Piotrowicz. Gospodarze zaczęli grać lepiej. W tej samej minucie hokeista, który nie był skuteczny w poprzedniej akcji zagrał do ustawionego przy lewym słupku Kiilholmy. Ten nie pomylił się i otworzył wynik spotkania.

W 15. minucie z prawego strony zagrał Šaur, a gola z bliska zdobył Vehmanen. 21 sekund później sytuacji sam na sam z bramkarzem nie wykorzystał Kiilholma. W 19. minucie ładną akcję kolegi z  drużyny uderzeniem z niedużej odległości nie wykończył Stasiewicz. Dziesięć sekund przed końcem pierwszej tercji Daneček doszedł do gumy wycofanej przez S. Kowalowkę i strzelił skutecznie z linii niebieskiej. Unia wygrywała trzema golami.

W 22. minucie Unia grała z przewagą, ale straciła bramkę. Automatyka przeprowadziła kontrę. Stasiewicz wjechał w tercję biało – niebieskich i podał. Hokeista klubu z Gdańska dopełnił formalności. W 23. minucie z prawego skrzydła  zagrał Adamus. Tor lotu gumy zmienił Tabeček, a krążek do siatki z najbliższej odległości skierował Kiilholma. W 35. minucie Kiilholma miał bardzo dobrą okazję strzelecką, lecz nie znalazł sposobu na bramkarza. W końcówce drugiej odsłony Unia grała trochę słabiej.

Tak samo było na początku trzeciej części gry. W 43. minucie Automatyka szybko wykorzystała fakt gry w przewadze. Z prawego bulika podał Teslukevich, a na listę strzelców wpisał się Rozhkov. W 47. minucie Fikt złapał gumę po mocnym strzale z niebieskiej Teslukevicha. Ten sam zawodnik nie zmarnował tzw. setki w 49. minucie. Uderzył z bliska. Krążek mimo interwencji golkipera wturlał się do siatki.

W 53. minucie Fikr świetnie obronił strzały Smala i Rozhkova. W 54. minucie Malicki uderzył. Guma odbiła się od hokeisty drużyny gości i zaskoczyła Cowleya. W 59. minucie Malicki odebrał krążek w swojej tercji obronnej, zaatakował lewym skrzydłem i wyłożył go Danečkovi, który był skuteczny.

Wtorek 27 listopada KS Unia Oświęcim – MH Automatyka Gdańsk 6:3 (3:0, 1:1, 2:2)

Bramki: 1:0 Kiilholma – Themár – Piotrowicz (6.46), 2:0 Vehmanen – Tabaček – Šaur (5/4)  (14.14), 3:0 Daneček – Ježek – S. Kowalówka (19.50), 3:1 Vítek – Stasiewicz – Dolny (4/5) (21.18), 4:1 Kiilholma – Tabaček –  Šaur (24.34), 4:2 – Rozhkov –  Teslukievich – Smal (5/4) (42.52), 4:3 Teslukievich – Smal – Vítek (5/4) (49.25), 5:3 Malicki – Jáchym -Maciejewski (5/4) (52.43), 6:3 Daneček – Malicki – S. Kowalówka (58.04).
Składy:
KS Unia Oświęcim: Fikrt – Šaur, Vehmanen (2), Tabaček, Kiilholma (2), Themár – Ježek (4), Bezuška, Gruszka, Daneček, S. Kowalówka – Jáchym, A. Kowalówka, Piotrowicz, Wanat (12), Adamus – Maciejewski, Malicki (2), Dudkiewicz, Paszek.
Trener: Jiří Šejba.
MH Automatyka Gdańsk: Cowley – Cunik (2), Malý (2), Steber, Polodna, Danieluk – Aleksyuk, Teslukievicz, Vitek, Rozhkow, Smal – Pastryk, Dolny (4), Strużyk (2), Pesta, Marzec – Leśniak, Lehman, Rompkowski, Stasiewicz, Scherbakov. Trener: Marek Ziętara

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa