Wtorkowy szlagier z dogrywką dla biało-niebieskich

Redakcja eFO  |   Hokej  |   6 grudnia 2022 21:26

Starcie mistrzów z wicemistrzami Polski lub jak kto woli lidera z wiceliderem hokejowej ekstraligi to niewątpliwie wydarzenie wtorkowej kolejki gier w PHL.

Dziś w stolicy Górnego Śląska lepsi okazali się oświęcimianie.

Pierwsza, wyrównana tercja przyniosła jednego gola. Na 3 minuty przed końcem otwierającej partii gospodarze wykorzystali grę w podwójnej przewadze. Najpierw wykluczenie złapał Pawło Padakin, a później Re-Plast Unia została ukarana za sześciu graczy na lodzie. Wynik otworzył Brandon Magee.

W drugiej tercji to z kolei oświęcimianie dwukrotnie wykorzystali grę w przewadze. Potężnym uderzeniem z „niebieskiej” wyrównał Filipp Pangiełow-Jułdaszew, a na 1:2 z najbliższej odległości „gumę” do siatki wepchnął Pawło Padakin.

„Gieksa” nie rezygnowała i jeszcze w drugiej tercji Hampus Olsson sprytnie zmienił lot krążka po strzale Shigeki Hitosato. Po 40 minutach mieliśmy zatem remis 2:2.

Trzecia tercja nie przyniosła goli, więc potrzebna była dogrywka. Złotego gola na wagę dwóch punktów zdobyli goście, którzy wykorzystali kardynalny błąd Johna Murraya. Bramkarz „Gieksy” wyjechał z bramki i Pawło Padakin trafił do „pustaka”.

W innych wtorkowych meczach PHL:

GKS Tychy – Zagłębie Sosnowiec 6:1 (1:0, 4:0, 1:1)

JKH GKS Jastrzębie – Tauron Podhale Nowy Targ 2:1 (2:0, 0:0, 0:1)

Comarch Cracovia – Marma Ciarko STS Sanok 6:1 (2:0, 2:1, 2:0)

GKS Katowice – Re-Plast Unia Oświęcim 2:3 po dogrywce (1:0, 1:2, 0:0, 0:1 dogrywka)

Bramki: 1:0 Magee (Kolusz) 17.01,1:1 Pangiełow-Jułdaszew (Cichy, S. Kowalówka) 28.22, 1:2 Padakin (Ahopelto, Jerofejevs) 31.52, 2:2 Olsson (Hitosato, Monto) 36.57, 2:3 Padakin 63.58. Sędziowali: Krzysztof Kozłowski, Robert Długi (główni) oraz Andrzej Nenko, Mateusz Kucharewicz (liniowi). Kary: 8 i 14.

Re-Plast Unia: Lindskoug – Pangiełow-Jułdaszew, Jakobsons, Denyskin, Da Costa, Cichy – Jerofejevs, Diukow, Ahopelto, Dziubiński, Padakin – P. Noworyta, Bezuska, S. Kowalówka, Krzemień, Sołtys – M. Noworyta, Prusak, Wanat, Laakso. Trener: Nik Zupancić.