W pierwszym meczu pierwszej fazy play-off Unia rozgromiła rywala

Paweł Obstarczyk  |   Hokej  |   24 lutego 2021 22:23

W pierwszym meczu ćwierćfinałowym playoff Re-Plast Unia wygrała w Katowicach z GKS 8:0. Jutro mecz również w Katowicach.

Rywalizacja w ćwierćfinale między Re-Plastem Unią a GKS zapowiadała się niezwykle emocjonująco. Być może taka będzie, ale pierwszy mecz tego nie zapowiada.

W 8. minucie Garshin zagrał zza bramki, a wynik spotkania otworzył OriechinW 20. minucie Glenn skutecznie wykończył kontrę swojego zespołu i podwyższył prowadzenie na 2:0.

W 22. minucie Garshin zagrał przed bramkę do Da Costy. Ten oddał bardzo dobry strzał na bramkę. Krążek wpadł do siatki przy prawym słupku. W 39. minucie ładnym dla oka, a co najważniejsze precyzyjnym uderzeniem popisał się Brulé.

Po dwóch tercjach Re-Plast Unia wygrywała 4:0

To nie był koniec dobrej i skutecznej gry biało-niebieskich. W 43. minucie Zat’ko, wjechał z gumą z lewego skrzydła przed bramkę i strzelił z backhandu. Tą próbę zdołał obronić bramkarz GKS, ale z najbliższej odległości dobił GarshinW 52. minucie szczęście uśmiechnęło się do przyjezdnych. Krążek odbity od bandy dotarł prosto na kija Sherbatova. Guma po strzale Izraelczyka przeleciała pomiędzy parkanami golkipera i wpadła do siatki.

W 53. minucie Unia szybko wykorzystała grę w przewadze. Gola po strzale z nadgarstka zdobył Da Costa. Przed bramką kija dołożył Trandin.  W 60. minucie Kalan mądrze poczekał, by nie było spalonego i zagrał do Krzemienia. Ten wjechał z krążkiem w okolicy lewego słupka i dograł go na środek do Koblara. Słoweniec dopełnił formalności.

Drugi mecz jutro o godz. 18 w Katowicach

Środa 24 lutego GKS Katowice – Re-Plast Unia Oświęcim 0:8 (0:2, 0:2, 0:4)

Bramki: 0:1 Oriechin – Garshin – Da Costa (7.24), 0:2 Glenn  Sherbatov – McKenzie (19:55), 0:3 Da Costa  Garshin – Oriechin (21.21), 0:4  Brulé – Zaťko -] Glenn (5/4) (38.50), 0:5 Garshin – Zaťko – Oriechin (41.59), 0:6 Sherbatov – Paul Swindlehurst (51.02), 0:7 Trandin – Teddy Da Costa, Ryan Glenn (5/4) (52.50), 0:8 Koblar – Krzemień – Kalan (5/4) (59.10).

GKS Katowice: Šimboch  Kruczek, Wajda, Fraszko, Pasiut (4), Stiepanov  Marttinen (2), Franssila, Kuronen (2), Rohtla (4), Kubalík (2)  Andersons, Krawczyk, Michalski (4), Starzyński (27), Mularczyk  Paszek, Zieliński, Wanat, Nahunko, Adamus (2). Trener: Andriej Parfionov.

Re-Plast Unia OświęcimSaunders (od 31.04 do 34.32 Lipiński)  SwindlehurstPretnar, S. Kowalówka (2), KalanKoblar   GlennLuža, Sherbatov, McKenzie (2), Brulé (2)  BezuškaZat’ko, Garshin, Da Costa, Oriechin  P. Noworyta, M. Noworyta oraz Trandin, Krzemień, Przygodzki. Trener: Kevin Constantine

1/4 finału PHL🔥 GKS Katowice 🆚 Re-Plast Unia Oświęcim 0⃣:8⃣ (0:2, 0:2, 0:4) BRAWO!! 📣📣📣🔥🔥🔥_____Gole: 🏒 Orekhin, Glenn, Da Costa, Brulé, Garshin, Sherbatov, Trandin, Koblar📷Karolina Sommer