W Mikołajki miśki polecą na lód – FOTO

Jola Wodniak  |   Fakty,Hokej  |   3 grudnia 2019 09:52

W piątek 6 grudnia to nie tylko święto wszystkich dzieci – Mikołajki. W tym dniu piąty raz na oświęcimskim lodowisku zagości akcja Teddy Bear Toss. Miśki polecą na lód.

„Okres przedświąteczny to wzmożone zakupy, dlatego już dziś pomyśl o zakupie choćby małego pluszaka. Mamy nadzieję, że to Unia strzeli pierwszego gola Zagłębiu Sosnowiec. Początek piątkowego spotkania g.18:00. Kasy lodowiska czynne od godzinie 17″ – mówi Paweł Kram, prezes Oświęcimskiego Sportu S.A.

622 – tyle pluszaków „poleciało” na taflę podczas zeszłorocznej, czwartej już edycji Teddy Beat Toss,  Wtedy podczas meczu Unii z Cracovią 18 grudnia co prawda to Pasy strzeliły pierwszego gola w 5 minucie i 28 sekundzie, ale odpowiedź biało-niebieskich była szybka. Za sprawą Adriana Kowalówki w ósmej minucie i 10 sekundzie na lód poleciała rekordowa ilość pluszaków.

 

 

Uczniom z UKH potrzeba była aż 28 worków, żeby zebrać z lodu całą „zdobycz”

„Zarząd klubu zgodnie z sugestiami kibiców, tuż przed feriami zimowymi w styczniu 2019r przekazał maskotki do wszystkich szkół i przedszkoli miejskich w Oświęcimiu, by mogły cieszyć najmłodszych oświęcimian na świetlicach” – informują organizatorzy.

I tym razem zarząd wraz portalem FaktyOswiecim.pl postanowił zapytać kibiców gdzie przekazać pluszaki z tegorocznej akcji. W ankiecie, przez tydzień zagłosowało kilkaset osób. Najwięcej głosów kibice i czytelnicy oddali na pogotowie ratunkowe. Tuż za nim znalazł się dom dziecka i straż pożarna.

„Chcemy również przekazać trochę miśków dla dzieci na Ukrainie, gdzie już niedługo ruszy konwój z paczkami z Oświęcimia organizowany przez Fundację Ludzi z Potencjałem” – dodaje Paweł Kram Akcja zawsze cieszy się dużym powodzeniem na całym świecie.

 

Pierwsze rzucanie misiami na taflę lodowiska sięga 1993 roku

Od kilku lat pluszowa zabawa obecna jest na lodowiskach w Polsce. Pierwsza edycja Teddy Bear Toss w Oświęcimiu odbyła się  5 grudnia 2014 roku podczas meczu Unii z GKS Tychy. Pluszaki z poprzednich akcji trafiły m.in. do wszystkich jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w powiecie oświęcimskim, do Państwowej Straży Pożarnej w Oświęcimiu, Komendy Powiatowej Policji, Straży Miejskiej w Oświęcimiu oraz do Pogotowia Ratunkowego, gdzie stały sie elementem wyposażenia karetek.

Zachęcamy wszystkich fanów hokeja, by w piątek wybrali się na mecz z pluszakiem – by dołączyć się do akcji Teddy Bear Toss.

Bilety na ten mecz można nabyć online – za pośrednictwem portalu JarmarkPodhalanski.pl

 

 

Zobacz również:

622 pluszaków trafiło do szkół i przedszkoli

Pluszaki znów zasypały taflę lodową – FILM, FOTO

 

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzisz "Andrzejki"?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .