Uspokajali kibiców i wyjaśniali wątpliwości – FOTO

Paweł Obstarczyk  |   Fakty,Hokej  |   1 lipca 2020 20:28

Zarząd Re-Plastu Unii Oświęcim spotkał się z kibicami. Odpowiadał na pytania dotyczące budżetu klubu, zawodników, Pucharu Kontynentalnego, obecności kibiców na meczach i symboli związanych z klubem.

Mariusz Sibik, prezes klubu zapewnił kibiców, że zarząd zabezpieczył budżet w wysokości 2,5 mln. zł. Nie są do niego doliczone przewidywane zyski za sprzedaż biletów i karnetów. Jest to spowodowane z wieloma niewiadomymi dotyczącymi pandemii koronawirusa. Ewentualne środki finansowe pochodzące z tych źródeł mają być przeznaczone na wydatki na kolejny sezon.

,,Rozmowy z nowymi sponsorami są trudne. Cieszy nas jednak to, że tacy się pojawiają. Myślę, że będzie ich więcej. Potrzebujemy jednak czasu na spokojne rozmowy biznesowe” – powiedział Mariusz Sibik.

Kibice pytali o kwestię obecności widowni na meczach Re-Plastu Unii

Zarządzający klubem stwierdzili, że nie są w stanie na to pytanie jednoznacznie odpowiedzieć, gdyż trwają dopiero wstępne ustalenia z władzami ligi i innymi klubami. Brakło także konkretnych informacji o cenie karnetów i biletów. Na to w obecnej sytuacji jest jeszcze za wcześnie.

 

 

 

Dużym zainteresowaniem cieszył się też temat wyjazdu kibiców na turniej Pucharu Kontynentalnego.

,,Bardzo bym chciał, by nasi kibice byli z drużyną w Danii. Rozważamy wynajęcie czarteru na 180 osób. Na ten moment ciężko jest jednak powiedzieć, czy to będzie możliwe i jak będzie wyglądało” – powiedział Mariusz Sibik.

Poruszono też temat transmisji meczów ligowych w telewizji i Internecie.

,,Wiemy, że były rozmowy z dużymi nadawcami w Polsce. Jeden nie był w ogóle zainteresowany tematem hokeja, natomiast drugi chciałby pokazywać tylko finał Pucharu Polski i finały play-off. Rozmowy cały czas trwają. Jeśli chodzi o relacje internetowe słyszeliśmy, że są plany by były przeprowadzane na kilka kamer, ale tu również brakuje konkretnych zapowiedzi” – wytłumaczył Paweł Kram.

 

 

Mariusz Sibik zdradził obecnym na spotkaniu osobom, że drużyna zacznie trenować na lodzie od 3 sierpnia. Na kolejny miesiąc można się też spodziewać pierwszych sparingów.

Nie zabrakło pytań o zawodników, którzy odeszli z klubu

,,Jeśli chodzi o powód odejścia Dariusza Wanata, to najlepiej będzie, jeśli jego zapytacie. My doszliśmy z nim do porozumienia. Myśleliśmy, że wszystko jest w porządku. Otrzymał jednak propozycję z innego klubu i ją wybrał” – powiedział Paweł Kram.

,,Dominik Raška ma 21 lat, więc pojawiło się pytanie, czy wolimy, żeby grał młody obcokrajowiec czy młody Polak. Tutaj odpowiedź wydała nam się oczywista” – wytłumaczył Mariusz Sibik.

 

 

,,Pozostaniem Jakuba Šaura zainteresowani byliśmy my i trener. Zawodnik podjął jednak inną decyzję” – powiedział Mariusz Sibik.

Poruszono też temat Teddy da Costy

,,Szukaliśmy zawodnika z prawym uchwytem kija. W pewnym momencie rozmawialiśmy z kilkoma hokeistami. Mieli dać odpowiedź do konkretnej daty. Da Costa się zgodził, a trener stwierdził, że jest dobrym kandydatem, między innymi dlatego, że bardzo dobrze zna polską ligę” – powiedział Mariusz Sibik.

 

 

Niektórych nurtował temat remontu lodowiska

,,Na kolejny rok zaplanowana jest wymiana band. To będzie duży koszt. O remoncie całego lodowiska na razie nie ma rozmów. Chodzi oczywiście o wielkie środki finansowe, które musiałyby być na niego przeznaczone” – wytłumaczył Paweł Kram.

Mariusz Sibik zachęcał też kibiców do stworzenia propozycji maskotki klubu oraz słów i muzyki do hymnu. Kibice śpiewali by go przed każdym meczem. Dla zwycięzców konkursu prezes obiecał karnet VIP na cały sezon.

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa