Unitki czwarte w Polsce w niedogranym sezonie

Paweł Obstarczyk  |   Hokej  |   13 kwietnia 2021 21:05

Zarząd Polskiego Związku Hokeja na Lodzie zakończył rozgrywki ligi kobiet i przyznał zespołom poszczególne miejsca. UKHK Unia pozostał bez medalu.

Obostrzenia związane z Covid 19 przerywające rozgrywki hokejowe rząd wprowadził w sytuacji, gdy UKHK Unia rozegrał pierwszy mecz o brąz z SKKH Atomówki GKS Tychy.

Zarząd PZHL zamieścił na swojej oficjalnej stronie internetowej informacje, że rozgrywki nie będą komunikowane, a miejsca drużynom na koniec sezonu są przyznane na podstawie wyników etapu zasadnicznego i dotychczasowej rywalizacji play-off.

Tak więc mistrzyniami Polski zostały zawodniczki KH Polonia Bytom. Ze srebra cieszą się hokeistki GKS Stoczniowiec Gdańsk, z brązu Atomówki.

Na profilu FB czytamy, że zawodniczki UKHK są taką decyzją rozgoryczone.

,,Niestety UKHK Unia Oświęcim pokonana przez Covid-19! Inaczej nazwać tego nie możemy. W rywalizacji do 2 zwycięstw ciągle byłyśmy w walce o brązowy medal! Jednak decyzją PZHLu został on przyznany tyskim zawodniczkom, a dowiadujemy się o tym z oficjalnej strony związku. Niestety do tej pory nikt nie miał odwagi by bezpośrednio nas o tym poinformować.

Brąz przyznany na podstawie wyników sezonu zasadniczego i niedokończonych play-offów.
Szkoda, że rok wcześniej PZHL nie brał pod uwagę sezonu zasadniczego i przyznane zostały medale obu drużynom.
Jak widać, polski związek może za każdym razem podejmować inne decyzje. Dziękujemy.
Być może PZHL w końcu zacznie podejmować decyzje zgodnie z regulaminem i zasadami fair-play, a nie sercem.  Z biało-niebieskim  pozdrowieniem dla związku i wszystkich drużyn.” – treść informacji podanej na profilu FB UKHK.
W sezonie zasadniczym UKHK Unia zajęła czwarte miejsce w grupie A, o jedno niższe niż Atomówki. W 1/4 play-off wysoko wygrały z KS Cracovia 1906 Kraków.
W półfinale uległy Polonii. W pierwszym meczu o trzecie miejsce przegrały z klubem z Tychów 2:4. Rywalizacja miała się jednak toczyć do dwóch zwycięstw, więc biało-niebieskie nie zostały bez szans na medal.
Teraz jednak wiadomo już, że go nie zdobędą.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzisz wakacje?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .