Unia odwraca losy meczu w Sanoku

Redakcja eFO  |   Hokej  |   23 grudnia 2022 11:40

Końcówka roku była bardzo udana dla pierwszoligowych hokeistów z Oświęcimia. Po zwycięstwie w Nowym Targu nad Podhalem 2:1, podopieczni Lubomira Witoszka wygrali w Sanoku z Niedźwiadkami 6:3.

Kiedy w 29 minucie Michał Starościak zdobył gola na 3:1, sanoczanie mieli wszystkie atuty w ręku. Wydawało się, że są na najlepszej drodze do wygranej. Biało-niebiescy pokazali jednak charakter i zaczęli powoli odwracać losy pojedynku.

Sygnał do odrabiania strat dał Kacper Prokopiak. Ten zawodnik pokonał Jakuba Sławika, kiedy unici grali w liczebnej przewadze. Jeszcze przed końcem drugiej tercji Unia za sprawą Szymona Fusa doprowadziła do remisu.

Wszystko rozstrzygnęło się w ostatnich 5 minutach meczu. W wykonaniu gości były one piorunujące. Pierwszy cios zadał Michaiło Kovalczuk i to właśnie trafienie okazało się momentem zwrotnym. Sanoczan ostatecznie pogrążyły kolejne gole Kacpra Piankrata i na sekundę przed końcem meczu Michaiło Kovalczuka.

Po ostatnich zwycięstwach zdecydowanie poprawiła się sytuacja biało-niebieskich w tabeli pierwszej ligi. Drużyna prowadzona przez Lubomira Witoszka awansowała na trzecie miejsce i zmniejszyła stratę do prowadzącej Polonii do 7 punktów. Z kolei wicelider – SMS Katowice ma o dwa „oczka” więcej od oświęcimian.

Rozgrywki pierwszej ligi hokeja powrócą w 2023 roku. 7 stycznia UKH Unia Oświęcim zagra w Toruniu z Sokołami.

UKS Niedźwiadki Sanok – UKH Unia Oświęcim 3:6 (1:0, 2:3, 0:3)

Bramki: 1:0 Dulęba (Starościak) 11.20, 1:1 Jerassow 22.10, 2:1 Mazur (Radwański, Worwa) 26.30, 3:1 Starościak (Stabryła) 28.10, 3:2 Prokopiak (Fus) 33.33, 3:3 Fus (Jerassow, Piankrat) 36.50, 3:4 Kovalczuk (Jerassow, Dudkiewicz) 55.30, 3:5 Piankrat (Jerassow) 58.45, 3:6 Kovalczuk (Nikołajewicz) 59.59. Sędziował: Mirosław Cybuch. Kary: 10 i 8. Widzów: 50.

UKH Unia: Płonka – Prokopiak, Szoferowski, D. Baida, Kowalczuk, I. Baida – Najsarek, Czapelski, Wilk, Nikołajewicz, Melnyk – Guzik, Kukla, Zając, Fus, Dudkiewicz – Piankrat, Jerassow, Wróbel. Trener Lubomir Witoszek.