Udany rewanż „Szabel”

Andrzej Rzycki  |   Fakty,Hokej  |   15 grudnia 2023 13:23

Studenci z UHT Sabers Oświęcim wzięli rewanż za porażkę w pierwszym meczu turnieju „Małopolska Winter Cup”. Podopieczni Witalija Szlachowa pokonali słowacką Bańską Bystrzycę 6:4.

W pierwszym dniu oświęcimskiego turnieju „Szable” uległy innej słowackiej drużynie z Trencina 4:6. Z kolei UMB Bańska Bystrzyca pokonała Philisophers z Nitry 7:2.

Pierwsza tercja spotkania oświęcimian z Bańską Bystrzycą nie przyniosła goli, ale za to w drugiej partii padły aż cztery. Co najważniejsze, cztery razy kapitulował słowacki golkiper.

Najpierw Maksym Hanuta, a później Danilo Baida skutecznie zamykali kontrataki gospodarzy. Pod koniec drugich 20 minut „Szable” zadały dwa kolejne ciosy w ostępie zaledwie 31 sekund.

W trzeciej tercji zrobiło się nieco nerwowo, bo goście zbliżyli się na odległość dwóch goli. Losy spotkania rozstrzygnął praktycznie Krystian Wikar, który efektownie z dystansu trafił w „okienko”. Na zakończenie „Małopolska Winter Cup” UHT Sabers zagrają z Philosophers Nitra (dziś, godz. 18.30).

UHT Sabers Oświęcim – UMB Bańska Bystrzyca 6:4 (0:0, 4:0, 2:4)

Bramki: 1:0 Hanuta (I. Baida) 23, 2:0 D. Baida (I. Baida) 26, 3:0 Hanuta (Tyczenko) 38, 4:0 D. Baida (Hrebeniuk) 39, 4:1 Hundak (Forgacz, Sapar) 42, 5:1 D. Baida (Nikolajewicz) 48, 5:2 Novodomec (Slivka) 51, 5:3 Slivka (Hudak) 51, 6:3 Wikar (Hrebeniuk) 56, 6:4 Pokirievka (Slivka) 58.

Sędziował: Rafał Noworyta z Oświęcimia.

Kary: 51 (w tym kara meczu dla Szoferowskij) i 37 minut (w tym kara meczu dla Chamula).

Widzów: 100.

Sabers: Kaczkowski – Zając, Szoferowskij, Hanuta, D. Baida, I. Baida – Wikar, Romanienko, Hrebenbiuk, Nikolajewicz, Tyczenko – Udotov, Makaj, Nowak, Malasiński, Serienko.