Trzecie miejsce żaków starszych UKH Unia w turnieju Karpackiej Ligi Juniorów

Paweł Obstarczyk  |   Hokej  |   22 listopada 2020 18:39

Drużyna żaków starszych UKH Unia Oświęcim U-14 wzięła udział w turnieju, który był jednocześnie eliminacjami do finału ligi karpackiej.

Zespół z Oświęcimia wystąpił na turnieju gościnnie.

UKH Unia rozpoczął rywalizacje od meczu z czeskim Pilsen Volves. W pierwszej tercji młodzi zawodnicy Unii zagrali słabo. Później poprawili się i po zaciętym boju przegrali 3:4. W drugim meczu rywalem ekipy z Małopolski Zachodniej był AKH Legia Warszawa. UKH Unia wygrał wysoko, bo 10:4.

Spotkanie rozpoczynające drugi dzień zmagań było bardzo emocjonujące. Losy wyniku ważyły się do ostatniej minuty. Ostatecznie zespół z Oświęcimia wygrał z JKH GKS Jastrzębie 2:1. W spotkaniu z ŁKH Łódź faworytem był UKH Unia. Jego hokeiści popełnili zbyt dużo indywidualnych błędów i przegrali 4:6.

W trzecim dniu podopieczni Roberta Piechy raz przegrali (2:3 z MMKS Podhale Nowy Targ) i raz wygrali (5:3 z UKS Niedźwiadki Sanok). Ostatecznie UKH Unia zajął trzecie miejsce.

Ostateczna kolejność: 1. Pilsen Volves, 2. MMKS Podhale Nowy Targ, 3. UKH Unia Oświęcim, 4. JKH GKS Jastrzębie, 5. UKS Niedźwiadki Sanok, 6. ŁKH Łódź, 7. AH Legia Warszawa.

Skład UKH Unia Oświęcim: Jan Kusak, Kacper Rydzoń, Nataniel Bik, Przemysław Ćwiek, Mateusz Staniecko, Adrian Ziober, Olaf Zachariasz, Jakub  Tondryk, Paweł Płatacz, Wojciech Wilczok, Aleksander Wanat, Radosław Kot, Oliwier Paul, Antoni Noworyta, Franciszek Kożuch, Igor Hajda, Piotr Płatacz, Mateusz Wiśniowski. Trener: Robert Piecha.