Trzecia porażka Re-Plastu Unii w finale – FOTO

Paweł Obstarczyk  |   Hokej  |   8 kwietnia 2022 16:19

Re-Plast Unia przegrała z GKS Katowice 3:5 w trzecim meczu finałowym. Kolejny mecz dziś o 20 w Oświęcimiu.

W 6. minucie Themár zaatakował skrzydłem. Słowak wjechał w lewy bulik i oddał świetny strzał z nadgarstka na przeciwległy róg. W 13. minucie Saundersa pokonał Kruczek. W 17. minucie przyjezdni wyszli na prowadzenie. Grali wtedy w przewadze. Zza bramki zagrywał Eriksson, a sposób na bramkarza znalazł Saarelainen.

W 28. minucie Rompkowski obsłużył bardzo dobrym podaniem Pasiuta, który ze stoickim spokojem wykorzystał sytuacje jeden na jeden z golkiperem. W 33. minucie Oriekhin oddał strzał na bramkę z dalszej odległości. Guma wpadła do siatki. W 39. minucie po indywidualnej akcji Monto i uderzeniem z backhandu GKS prowadził 2:4.

W 44. minucie jeden z zawodników klubu z Katowic wybił krążek W. Streltsovovi. Dobrze jednak zachował się Oriekhin zdobywając gola stykowego. 50 sekund przed zakończeniem meczu Eriksson bez żadnych problemów umieścił gumę w pustej bramce.

GKS prowadzi 3:0 i do zdobycia mistrzostwa Polski brakuje mu tylko jednego zwycięstwa. Tak więc dzisiejszy mecz może, ale nie musi być ostatnim spotkaniem obu drużyn w sezonie.