Trenowali z wicemistrzami Polski

Redakcja FO  |   Hokej  |   14 lipca 2020 06:00

Zawodnicy UKH Unia Oświęcim mieli okazję przygotowywać się do sezonu z ekipą wicemistrza Polski, czyli Re-Plast Unią Oświęcim.

„To efekt współpracy między oboma klubami. Ustaliliśmy, że młodzi zawodnicy przez okres letni potrenują z seniorską drużyną przez dwa tygodnie. Później systematycznie będą pojawiali się też na treningach na lodzie. Dla młodych zawodników będzie to możliwość sprawdzenia swoich umiejętności na tle graczy jednej z najlepszych polskich drużyn” – informuje Katarzyna Kot, prezes Uczniowskiego Klubu Hokejowego Unia.

W czasie letnich przygotowań w zajęciach uczestniczyło sześciu zawodników z rocznika 2002. Byli to Mateusz Filipowicz, Arkadiusz Guzik, Jan Biernat, Krystian Sosnowski, Adam Wytrykus i Piotr Kot. Treningi prowadzili Michal Fikrt, który od roku jest asystentem Nika Zupančiča oraz specjalizujący się w przygotowaniu kondycyjnym Albert Tumulik.

„Sześciu wspomnianych wyżej graczy występowało dotychczas w pierwszej lidze, więc był to dla nich pierwszy taki okres przygotowawczy. Jak sami zaznaczali, treningi były wymagające, ale każdy z nich z pewnością zdaje sobie sprawę z tego, że ciężka praca zawsze procentuje w przyszłości” – wyjaśnia Albert Tumulik.

„Cieszę się, że dostałem szansę trenowania z seniorami. Mieliśmy takie same obciążenia jak starsi gracze. Łatwo nie było, ale każdy z nas pracuje po to, aby zagrać w przyszłości w ekstralidze” – mówi Jan Biernat.

Chłopcy to w większości uczniowie hokejowej klasy sportowej oświęcimskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Powiatowym Zespole Szkół nr 2. W tym roku szkolnym przed nimi oprócz poważnej próby wejścia w dorosły hokej, także maturalny egzamin dojrzałości. 

Na co dzień z seniorską drużyną, godząc obowiązki sportowe i szkolne. trenuje także bramkarz UKH Unia Oświęcim Filip Płonka.

„W nadchodzącym sezonie planujemy dać szansę treningów z seniorami kolejnym młodszym zawodnikom – obrońcy Filipowi Dworzakowi i bramkarzowi Gabrielowi Kaczkowskiemu” – dodaje Katarzyna Kot.

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa