Teddy Bear Toss czwarty raz w Oświęcimiu – FOTO

0 Redakcja FO  |   Hokej  |   12 grudnia 2018 10:10

Akcja Teddy Bear Toss czwarty raz zagości w Oświęcimiu. W najbliższy wtorek 18 grudnia miśki polecą na lód. Koniecznie przyjdźcie mecz  rodzinami.


Akcja polega na tym, że fani przynoszą na mecz pluszowe zabawki i rzucają je na lód, gdy gospodarze strzelą pierwszego gola. Maskotki są następnie zbierane przez organizatorów i zawodników Uczniowskiego Klubu Hokejowego. Okres przedświąteczny to wzmożone zakupy, dlatego już dzisiaj warto pomyśleć o zakupie  pluszaka.

“Mamy nadzieję, że to Unia strzeli pierwszego gola Cracovii” – mówi Faktom Oświęcim Paweł Kram, prezes Oświęcimskiego Sportu S.A.

Początek spotkania godz. 18

“W zeszłym sezonie kibice na tą chwile nie musieli długo czekać. W 9. minucie pierwszej tercji pierwszego gola dla Unii strzelił Adam Rufer. Z trybun posypało się 451 pluszaków, które zostały przekazane m.in. Pogotowiu Ratunkowemu, Maltańskiej Służbie Medycznej i Policji” – dodaje Paweł Kram.

Akcja zawsze cieszy się dużym powodzeniem na całym świecie. Pierwsze rzucanie misiami na taflę lodowiska sięga 1993 roku. Od kilku lat pluszowa zabawa obecna jest na lodowiskach w Polsce.

Pierwsza edycja Teddy Bear Toss w Oświęcimiu odbyła się  5 grudnia 2014 roku podczas meczu Unii z GKS Tychy:

 

HOKEJ. Kibice nie zawiedli (ZOBACZ ZDJĘCIA)

“O akcji Teddy Bear Toss są wcześniej informowane związki prowadzące rozgrywki, sędziowie oraz zawodnicy obu drużyn. Nie ma więc mowy o jakichkolwiek karach dla klubu. Na tafle można wrzucać tylko pluszaki. Ważne żeby zabawki były nowe i zapakowane w foliowe siateczki, żeby nie zamokły po tym, jak będą leżały chwilę na tafli lodowiska” – informuje prezes Oświęcimskiego Sportu S.A..

Pluszaki z poprzednich akcji trafiły m.in. do wszystkich jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w powiecie oświęcimskim, do Państwowej Straży Pożarnej w Oświęcimiu, Komendy Powiatowej Policji, Straży Miejskiej w Oświęcimiu oraz do Pogotowia Ratunkowego, gdzie stały sie elementem wyposażenia karetek.

Gdzie trafią w tym roku? Organizatorzy ustalą w najbliższym czasie. Fakty Oświęcim sprawują patronat medialny nad drużyną KS Unia Oświęcim.

 

 

Zobacz również:

Finał akcji Teddy Bear Toss – 450 pluszaków od kibiców trafi do dzieci

Finał akcji Teddy Bear Toss – 450 pluszaków od kibiców trafi do dzieci

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa