Taki sobie plebiscyt, a „Dziubek” tańczy na lodzie – FOTO

Andrzej Rzycki  |   Fakty,Hokej  |   7 stycznia 2024 19:42

Dzisiejszy mecz Re-Plast Unii z GKS Tychy nie potrzebował specjalnej reklamy. Wszak „święta wojna” sama w sobie budzi wielkie emocje, a do tego dochodziła jeszcze niebagatelna stawka w kontekście walki o pozycję wicelidera.

Biorąc pod uwagę także ostatni półfinał Pucharu Polski, bilans konfrontacji oświęcimsko-tyskich w tym sezonie przed niedzielnym starciem przemawiał za GKS. Trójkolorowi wygrali trzykrotnie (2:1 po dogrywce w Oświęcimiu, 5:4 w Tychach, 6:3 w Krynicy), zaś biało-niebiescy tylko raz (4:2 w Tychach).

Dziś w Oświęcimiu świętowali gospodarze, a rozstrzygający cios zadał Krystian Dziubiński

Pierwsza tercja nie przyniosła goli, choć pod bramką Tomasa Fucika było gorąco zwłaszcza pod koniec otwierającej odsłony. Co się jednak odwlecze…  Na początku drugiej tercji atomowym uderzeniem pod poprzeczkę popisał się Mark Kaleinikovas i wprawił w stan euforii oświęcimskie trybuny.

Tyszanie odpowiedzieli w 35 minucie. Linusa Lundina strzałem w „okienko” zaskoczył Christian Mroczkowski. Cała zabawa rozpoczynała się zatem od początku.

Biało-niebiescy kapitalnie rozpoczęli trzecią tercję. Już po 13 sekundach po wznowieniu gry przy przeciwległym słupku trafił …jeden z nominowanych w 89. plebiscycie na „Najlepszego Sportowca 2023 roku”. Krystian Dziubiński, bo oczywiście o nim mowa, jak się później okazało rozstrzygnął losy „świętej wojny”.

A propos wspomnianego plebiscytu

Kapitanowi Re-Plast Unii i reprezentacji Polski absolutnie należało się miejsce na balu w pierwszej „dziesiątce”. Wszak poprowadził on polski hokej do elity po 22 latach wyczekiwania. Jak można tego nie zauważyć i nie docenić? Zaiste dziwne. Najważniejsze, że popularny „Dziubek” najlepiej tańczy na lodzie.

W pozostałych meczach XXXI kolejki THL:

Comarch Cracovia – GKS Katowice 0:7 (0:1, 0:3, 0:3)

Marma Ciarko STS Sanok – Zagłębie Sosnowiec 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)

JKH GKS Jastrzębie – PZU Podhale Nowy Targ 3:2 (1:0, 2:1, 0:1)

Pauzowała: KH Energa Toruń

Re-Plast Unia Oświęcim – GKS Tychy 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)

Bramki: 1:0 Kaleinikovas (Diukow) 22.21, 1:1 Mroczkowski (Galant, Jeziorski) 34.19, 2:1 Dziubiński (Ackered, Jakobsons) 40.13.

Sędziowali: Wojciech Wrycza, Patryk Pyrskała (główni), Wiktor Zień, Grzegorz Cytawa (liniowi). Kary: 4 i 4 minuty.

Re-Plast Unia: Lundin – Ackered, Diukow, Dziubiński, Olsson Trkulja, Sadłocha – Valtola, Uimonen, Ahopelto, Heikkinen, Karjalainen – Bezuska, Jakobsons, Denyskin, Krzemień, Kaleinikovas – Noworyta, Prusak, Łoza. Trener: Nik Zupancić.