Superpuchar Polski nie dla biało-niebieskich – FILM, FOTO

Ola Holowiejczuk  |   Hokej  |   20 października 2021 07:46

Re-Plast Unii Oświęcim nie udało się sięgnąć po pierwszy w historii Superpuchar Polski. Przegrali z JKH GKS Jastrzębie 1:3.

Choć oświęcimianie oddali od jastrzębian dwa razy więcej strzałów, to w żaden sposób nie przełożyło się to na wynik.

Biało-niebiescy w pierwszej odsłonie trzykrotnie grali w „power playu”, ale nie udało im się wykorzystać tej szansy. Wyrównanie dał im Teddy Da Costa, który w 27. minucie popisał się indywidualną akcją.

„Unia zamiast pójść za ciosem, chwilę później straciła drugiego gola. Na listę strzelców wpisał się Ēriks Ševčenko, popisując się soczystym uderzeniem. Z kolei chwilę później sposób na Roberta Kowalówkę znalazł Samuel Mlynarovič i było 3:1 dla jastrzębian” – czytamy na stronie klubowej.

Zawodnicy Coolena próbowali odrobić straty, ale nie udało im się już zaskoczyć Patrika Nechvátala. Nie pomógł im też manewr z wycofaniem bramkarza.

JKH GKS Jastrzębie – Re-Plast Unia Oświęcim 3:1 (1:0, 2:1, 0:0)
1:0 – Ēriks Ševčenko – Samuel Mlynarovič (05:01, 5/4),
1:1 – Teddy Da Costa – Miłosz Noworyta, Johan Skinnars (26:31),
2:1 – Ēriks Ševčenko – Rusłan Baszyrow (28:09),
3:1 – Samuel Mlynarovič – Martin Kasperlík (33:51).

Sędziowali: Krzysztof Kozłowski, Bartosz Kaczmarek (główni) – Mateusz Kucharewicz. Andrzej Nenko (liniowi).
Minuty karne: 12 (w tym 2 minuty kary technicznej) – 4 (w tym 2 minuty kary technicznej).
Strzały: 17-34 (4-13, 8-10, 5-11).

JKH GKS: Nechvátal – Kostek (2), Bahalejsza; Urbanowicz , Pavlovs, Razgals – Górny, E. Ševčenko; Baszyrow (2), Rác, Kalns (2) – Horzelski (2), Kamienieu; Kasperlík, Mlynarovič (2), A. Ševčenko – Gimiński; Pelaczyk; R. Nalewajka, Jarosz, Ł. Nalewajka.
Trener: Róbert Kaláber

Re-Plast Unia: R. Kowalówka – Bezuška, MacDonald; S. Kowalówka, Dziubiński, Oriechin – Skinnars , M. Noworyta; Da Costa, Rollins Carlsson, Themár – Paszek (2), P. Noworyta; Wanat, Krzemień, Trandin oraz Jerassow.
Trener: Tom Coolen