Studenci na łyżwach, czyli debiut uniwersyteckiej drużyny

Redakcja eFO  |   Hokej  |   20 października 2021 16:35

W czwartek 21 października o godzinie 18 rozpocznie się pierwszy mecz uniwersyteckiej drużyny hokejowej UHT Sabers Oświęcim.

„Zmierzymy się wtedy z reprezentacją uniwersytetu z Ziliny drużyną HC Uniza Zilina” – zachęca do przyjścia Katarzyna Kot z UKH Unia Oświęcim.

Drużyna dołączyła do sportowej rodziny uniwersyteckiego sportu w Europie.  

Porozumienie w sprawie utworzenia drużyny popisali przedstawiciele władz uczelni, powiatu oświęcimskiego, miasta i Uczniowskiego Klubu Hokejowego Unia Oświęcim.

European Hockey Association University (EUHA) 

Jest pozarządową organizacją wspierającą i promująca sport wśród młodzieży, z naciskiem na rozwój i promocję zajęć sportowych, a zwłaszcza hokeja na lodzie wśród studentów.

Głównym i regularnym wynikiem działań EUHA jest organizacja zawodów pod nazwą European University Hockey League (EUHL), które stwarzają młodym studentom – sportowcom możliwości rozwoju ich podwójnych karier i pozwalają im odnosić sukcesy zarówno w sporcie, jak i w edukacji.

„Zapraszamy wszystkich sympatyków hokeja na oświęcimskie lodowisko. Mocny doping przyda się bardzo debiutantom w akademickich rozgrywkach” – dodaje Katarzyna Kot.

Relacje można obejrzeć na YT:

 

 

 

Zobacz również:

Szable z oświęcimskiej uczelni wyjadą na lód

 

 

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzisz "Andrzejki"?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .