Spora niespodzianka w Gdańsku

Paweł Obstarczyk  |   Hokej  |   22 listopada 2020 21:21

Re-Plast Unia przegrała z drużyną zajmującą przed tą kolejką ostatnie miejsce w lidze, czyli GKS Stoczniowiec Gdańsk 2:4.

Pierwsi na prowadzenie wyszli gospodarze. Gola w 12. minucie strzelił Vitek. Pierwszą tercję wygrali jednak przyjezdni. Krążek w siatce umieścili Piotrowicz (16. minuta) i Oriechin (20.).

W drugiej odsłonie po golu Rybaka (23. minuta) zespół z Gdańska wyrównał stan rywalizacji. W trzeciej części gry dwie bramki GKS Stoczniowiec dały im zwycięstwo. Na listę strzelców wpisali się Pesta (47.) i Bandarenka (58.)

Re-Plast Unia spadł na czwarte miejsce w tabeli. Zrównała się punktami z  KH Energa Toruń. Ten zespół ma o dwa mecze rozegrane mniej niż z klub z Oświęcimia. Cztery punkty mniej i jeden mecz od biało-niebieskich ma Tauron KH Podhale Nowy Targ.

Kolejny mecz Re-Plast Unia rozegra w Tychach z tamtejszym GKS 27 listopada.