Siódme miejsce na zakończenie sezonu

0 Marcin Cichowski  |   Hokej  |   20 maja 2019 07:46

Od kilku sezonów oficjalnym zakończeniem sezonu hokeistów jest Międzynarodowy Turniej Mini Hokeja. Wystąpili tam biało-niebiescy urodzeni poniżej 2010 roku.

“Pierwszy mecz turnieju zakończył się naszą porażką 3:4 jednak drużyna HC Bohumin z Czechy grała tylko na dwie formacje, dlatego ten mecz został zweryfikowany, jako walkower dla naszej drużyny” – mówi Katarzyna Kot, prezes UKH Unia Oświęcim.

W drugim meczu młodzi oświęcimianie wysoko pokonali Orlika Opole, a w ostatnim meczu pierwszego dnia ulegli nieznacznie Niedźwiadkom z Gdyni 3:4. Drugi dzień rozpoczynamy od wysokiego zwycięstwa na Zrywem Ruda Śląska 5:0 i nieznacznej porażki z SK Karwina z Czech. W grupie zajęli drugie miejsce, co dało im prawo gry o miejsca 1-8.

Zaczęli od porażek z Jastrzębiem, ŁKH Łódź i Zagłębiem Sosnowiec

“Szkoda zwłaszcza meczu z Zagłębiem, w którym prowadziliśmy już 2:0 a skończyło się 2:3. W ostatnim dniu turnieju pierwszym naszym przeciwnikiem były Lwy z Novojoworska z Ukrainy i po zaciętej walce przegraliśmy 1:3. W drugim meczu pokonaliśmy HC Brest z Białorusi 6:3 i na zakończenie przegraliśmy ze zwycięzcą turnieju HK Namestovo ze Słowacji” – relacjonuje Robert Piecha, trener młodych hokeistów.

W turnieju wzięły udział 24 drużyny z Polski, Słowacji, Ukrainy, Białorusi i Czech

Siódme miejsce oświęcimskich zawodników jest dużym sukcesem biorąc pod uwagę wysoki poziom turnieju i zaciętą oraz wyrównaną rywalizację z drużynami z państw, gdzie hokej jest sportem narodowym.

“W przyszłym roku część zawodników z rocznika 2010, która grała w tej edycji turnieju wsparta rocznikiem 2011 zapowiada jeszcze lepszy wynik końcowy” – dodaje Katarzyna Kot.

Już teraz trzymamy kciuki i życzymy powodzenia we wszystkich turniejach nadchodzącego sezonu, a nowy oświęcimski hokejowy narybek zapraszamy do klas z innowacją mini hokej w szkole podstawowej nr 11 w Oświęcimiu oraz na zajęcia hokejowej szkółki organizowane przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Skład UKH Unia Oświęcim

Marcin Stachura, Gabriel Jurkiewicz, Piotr Kusak, Jan Połącarz, Wiktor Dziędziel, Mikołaj Wróbel,  Marceli Maciejczyk, Alan Bugański, Kamil Szczypka, Adam Pasternak, Karol Furman, Nadia Sibik, Szymon Krzemień, Jakub Nagy, Franciszek  Kramarczyk.
Trenerzy: Robert Piecha, Małgorzata Gałuszka

Końcowa tabela rocznika 2009/2010

1  miejsce HK Altis Namestovo
2 miejsce JKH GKS Jastrzębie
3 miejsce SK Karvina
4 miejsce ŁKH Łódź
5 miejsce UKS Zagłębie Sosnowiec I
6 miejsce HK Levy Novojavorivsk
7 miejsce UKH Unia Oświęcim
8 miejsce HC Brest II
9 miejsce TMH Polonia Bytom
10 miejsce MOSM Tychy I
11 miejsce KH Legia Warszawa
12 miejsce UKS Olivia Gdańsk
13 miejsce HUKS Niedźwiadki Gdynia
14 miejsce RTH Zryw Ruda Śląska
15 miejsce HC Brest I
16 miejsce UKS Zagłębie Sosnowiec II
17 miejsce HC BOSPOR Bohumin
18 miejsce MKS Sokoły Toruń
19 miejsce KH GKS Katowice
20 miejsce MUKS WTH Wrocław
21 miejsce MOSM Tychy II
22 miejsce MUKS Orlik Opole
23 miejsce KS Luce Cieszyn
24 miejsce UKH Dębica

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa