Rewanż jastrzębian – FOTO

Redakcja eFO  |   Hokej  |   18 października 2022 22:34

Udał się rewanż hokeistom JKH GKS za niedzielną porażkę po dogrywce z Re-Plast Unią na „Jastorze”. Dziś podopieczni Roberta Kalabera ograli oświęcimian w meczu rozegranym awansem.

O wszystkim zadecydowało zaledwie jedno trafienie

Losy pojedynku rozstrzygnęły się w 7 minucie. Podczas gry w liczebnej przewadze Roberta Kowalówkę pokonał czeski napastnik JKH GKS – Josef Miksyla. W pierwszej tercji ucierpieli zawodnicy gospodarzy – Michael Cichy oraz Kamil Paszek. W przerwie dzięki interwencji służb medycznych obaj mogli wrócić do gry.

Jedni i drudzy mieli tego dnia sporo uwag do pracy rozjemców i nic dziwnego, że kibice żegnali arbitrów ogłuszającymi gwizdami po każdej z trzech odsłon. Biało-niebiescy najbliżsi wyrównania byli w ostatniej tercji, ale brakowało trochę hokejowego szczęścia pod bramką Bence Balizsa, który już do końcowej syreny zachował czyste konto.

Seria pięciu kolejnych zwycięstw oświęcimian została zatem przerwana

W innym wtorkowym meczu PHL sosnowieckie Zagłębie pokonało nowotarskie „Szarotki” 3:1. Już w najbliższy piątek Re-Plast Unia zagra u siebie z GKS-em Tychy.

Re-Plast Unia Oświęcim – JKH GKS Jastrzębie 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)

Bramka: 0:1 Mikyska (Urbanowicz, Kaleinikovas) 6.11. Sędziowali: Patryk Kasprzyk, Przemysław Gabryszak (jako główni), Maciej Waluszek, Dariusz Pobożniak (liniowi). Kary: 12 i 10. Widzów: 1.500.

Re-Plast: R. Kowalówka – Pangiełow-Jułdaszew, Jerofejevs, Szczechura, Cichy, Padakin – Jakobsons, Diukow, Laakso, Dziubiński, Ahopelto – Bezuska, P. Noworyta, Da Costa, Krzemień, S. Kowalówka – M. Noworyta, Paszek, Sołtys, Wanat, Denyskin. Trener: Nik Zupanćić.