Reprezentacja Polski U – 16 z hokeistami Unii w składzie zadebiutowała na Mistrzostwach Świata

0 Paweł Obstarczyk  |   Hokej  |   12 lipca 2018

Reprezentacja Polski U – 16 z zawodnikami UKH Unia Oświęcim w składzie zadebiutowała na Mistrzostwach Świata w hokejballu.

Po tym jak cztery lata temu młodzi zawodnicy oświęcimskiego klubu uczestniczyli w Mistrzostwach Świata U – 20 rozpocżęły się w Oświęcimiu regularne treningi tej dyscypliny sportu. Uprawiają ją w sporej większości obecni lub byli hokeiści. Dla wielu z nich treningi i turnieje są uzupełnieniem zajęć na lodzie.

Dzięki treningom i współpracy UKH Unia Oświęcim z lokalnymi firmami oraz z innymi klubami głównie Małopolski udało się stworzć kadrę narodową. Reprezentowała ona Polskę na Mistrzostwach Świata Juniorów w Hokejball kategoria U – 16. Odbywały się one w Zlinie/Prerovie.

W rozgrywkach grupowych hokeiści UKH Unia i z Krakowa, Krynicy, Sanoka, Dębicy, Tychów i Bytomia przegrali z Kanadą 0;11,   Czechami 0;9, USA 1;5, Szwajcarią 1;6. W drugiej fazie Polska grała z ostatnią drużyną drugiej grupy, czyli Wielką Brytanią.

Ostateczna kolejność w grupie; 1. Kanada West punktów 11, bilans bramkowy 33;7, 2. Czechy 10, 31;7, 3. USA Niebieska 4, 7;16, 4. Szwajcaria 3, 8;9, 5. Polska 0, 2;31.

Biało – czerwoni wygrali to spotkanie 5;1 i otrzymali za to symboliczną nagrodę, którą była możliwość wysłuchania Mazurka Dąbrowskiego.

,,W dalszym rozwoju hokejballa w Oświęcimiu widzimy możliwość wzbogacenia i urozmaicenia szkolenia naszych hokeistów w przerwie pomiędzy sezonami. Od kilku lat nasi trenerzy prowadzą zajęcia hokejballa dla chętnych zawodników.  Już teraz mamy zaproszenie na kolejne mistrzostwa świata. Myślę, że to zmotywuje naszych sportowców do ostrej pracy – powiedziała Katarzyna Kot, prezes UKH Unia Oświęcim.

Skład Polski; Filip Płonka, Szymon Klaja, Michał Proczek, Marlon Wróbel, Michał Jaracz, Karol Biłas, Olaf Surma, Arkadiusz Guzik, Adam Wytrykus, Mikołaj Hopp, Bartosz Florczak, Adrian Frankiewicz, Wiktor Skrzek, Benedykt Bieniek, Mateusz Filipowicz, Jakub Kurandy. Trener; Włodzimierz Urbańczyk.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .Archiwa