Re-Plastowi Unii brakuje jednego zwycięstwa do awansu

Paweł Obstarczyk  |   Hokej  |   1 marca 2022 08:26

Re-Plast Unia wygrała pierwszy raz w tym sezonie w Sanoku. Wygrana 5:2 wyprowadziła ją na prowadzenie 3:1 W 1/4 play-off. Do awansu brakuje jej jednego sukcesu.

Na początku meczu hokeiści zespołu przyjezdnego łapali kary. W 9. minucie grę w podwójnej przewadze wykorzystali gospodarze. Dobrą pozycję i czas na przygotowanie strzału bardzo dobrze spożytkować Henttonen. W 14. minucie Re-Plast Unia wyrównała. Świetnie walczył o krążek przy bandzie Carlsson. Ostatecznie zagrał do Themára, który świetnym uderzeniem z pierwszego krążka pokonał bramkarza.

W 36. minucie strzał Piippo z klepy okazał się skuteczny. W 40. minucie przewagę wykorzystali goście. Gumę w siatce uderzeniem z nadgarstka umieścił Carlsson.

W 44. minucie Da Costa miał swobodę w ułożeniu sobie gumy na kiju i przymierzeniu z bliska i cieszył się z gola. W 47. minucie Apalkov wyszedł z kontrą. Mógł strzelać, ale wystawił krążek Orekhinovi, który podwyższył prowadzenie swojej drużyny. Siedem sekund przed zakończeniem spotkania gumę do pustej bramki skierował.