Re-Plast Unia wygrała z JKH GKS – FOTO

0 Paweł Obstarczyk  |   Hokej  |   26 stycznia 2020 23:13

Re-Plast Unia wygrała w Oświęcimiu z JKH GKS Jastrzębie 4:1. Biało-niebiescy powiększyli przewagę w tabeli nad swoim dzisiejszym przeciwnikiem.

W 5. minucie Garshin wypracował sobie pozycję strzelecką, ale po interwencji rywala wpadł na bramkarza. Raska zakończył udział w meczu i został odwieziony do szpitala.

Mecz w pierwszej tercji był szybki i twardy. W 14. minucie Malicki miał sytuacje jeden na jeden z Markiem, ale w decydującym momencie oddał niecelny strzał. W 17. minucie w tercje rywali wjechał Themar i strzelił z nadgarstka. Golkiper nie zdołał gumy złapać lub odbić. W 19. minucie po zagraniu z bocznego sektora zawodnika Re-Plastu Unii i odbiciu krążka przez Marka, w siatce umieścił go Garshin. W 20. minucie dobrej sytuacji nie wykończył Malicki. Dobitka Wanata nie zakończyła się golem.

W 22. minucie gospodarze grali w podwójnej przewadze. Stworzyli sobie dwie dogodne okazje strzeleckie. Nie wykorzystali ich. Koblar przejął krążek przed bramką i dograł do dobrze ustawionego Kowalówki. Ten z bliska dopełnił formalności. W 28. minucie po próbie Garshina i obronie Marka guma turlała się obok linii bramkowej, ale do siatki drogi znalazła.

W 29. minucie Re-Plast Unia przeprowadziła kontrę. Kalan obsłużył bardzo dobrym podaniem Koblara. Bramkarz JKH GKS wykazał się dużymi umiejętnościami przy interwencji. W 30. minucie Saunders nie dał się pokonać Jabornikowi, który dwukrotnie groźnie uderzył z niebieskiej. W 33. minucie po świetnej akcji i strzale z bekhendu Trandina, wielu kibiców widziało już gola, ale jednak Marek bardzo dobrze obronił.

W 46. minucie strzelał Wanacki. Krążek trafił do Garshina, który zbytnio się nie zastanawiając dołożył kija i zupełnie zaskoczył Marka. W 48. minucie Saunders obronił uderzenie Urbanowicza, ale najeżdżający bramkę Kostek zdobył gola na 4:1.

W 49. minucie dobry strzał Nalewajki wyłapał bramkarz z Kanady. W 50. minucie bardzo dobrą okazję strzelecką miał Meidl, lecz jego strzał z bliska okazał się niecelny. Do końca meczu wynik się nie zmienił.

Niedziela 26 stycznia Re-Plast Unia Oświęcim – JKH GKS Jastrzębie 4:1 (2:0, 1:0, 1:1)
Bramki: 1:0 Themár – Oriechin – P. Noworyta (5/4)(16.12), 2:0 Garshin – P. Noworyta – Krzemień (19.00), 3:0 Kowalówka – Koblar – Pretnar  (5/3)(21.56) 4:0 Garshin – Wanacki (45.19), 4:1 Kostek – Urbanowicz – Paś (47.16).