Re-Plast Unia Oświecim zachęca do oddawania krwi

Redakcja eFO  |   Fakty,Hokej  |   28 czerwca 2020 10:00

Z powodu epidemii w Oświęcimiu i całym kraju dramatycznie spadła liczba krwiodawców. Powoli wracają zaplanowane przez szpitale operacje, dlatego potrzebna jest krew.

Ponadto wielu krwiodawców z terenu powiatu oświęcimskiego stanowią górnicy, którzy obecnie nie mogą odać tego najcenniejszego daru ratującego życie. Sytuacja stanowi realne zagrożenie dla pacjentów, którzy wymagają przetoczenia krwi lub jej składników, stąd apel do wszystkich mogących oddać krew mieszkańców i kibiców Re-Plast Unii Oświęcim.

,,Oddaję krew systematycznie co dwa, dwa – trzy miesiące od przeszło 15 lat i nie przypominam sobie takich zawikłań z jej brakiem, jak te obecne” – mówi Paweł Kram, prezes spółki Oświęcimski Sport.

Regionalne Centra krwiodawstwa apelują, aby nie rezygnować z oddawania krwi, jeżeli nie istnieją przeciwwskazania zdrowotne. Jeżeli zdecydujemy się na podzielenie się swoja krwią, musimy być przygotowani na dodatkowe procedury, które mają zwiększyć bezpieczeństwo dawców oraz personelu medycznego takie jak:

– wstępny pomiar temperatury,
– pojedyncze wpuszczanie do punku oddawania krwi,
– dodatkowa dezynfekcja.

,,Jeśli możesz pomóc zapraszamy do Terenowego Oddziału Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Oświęcimiu przy ul. Wysokie Brzegi 4. Krew można oddać od poniedziałku do piątku w godzina 7-12 (rejestracja do godz.11:30) – dodaje Kram.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzasz wakacje?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .