Przerwana passa Unii – FOTO

0 Paweł Obstarczyk  |   Hokej  |   20 stycznia 2018

Unia przegrała 0:4 z Tatryskim Podhalem Nowy Targ. To była jej pierwsza porażka od sześciu meczów.
Biało – niebiescy przystępowali do spotkania po sześciu zwycięstwach z rzędu. Publiczność dopisała. Wszyscy liczyli na przedłużenie serii.

W pierwszej tercji przeważali gospodarze. Kibice nie obejrzeli jednak bramek. Najbliższy sukcesy był Wojtarowicz, po którego strzale guma odbiła się od słupka. Dobrych okazji dla gości nie wykorzystali Zapała i Kolusz.

W 21. minucie z lewego skrzydła w środek zagrał Vosatko. “Wojtar” zmienił tor lotu krążka. Bardzo dysponowany w piątek Odrobny obronił to uderzenie. W 26. minucie bramkarz Tatryskiego Podhala wybronił strzał spomiędzy bulików M. Kasperlika.

W tej części gry Unia atakowała chaotycznie. Brakowało pomysłu i dokładności. Było tak w okresach gry w równowadze i w przewadze. W drugim z  wymienionych elementów świetnie radzili sobie przyjezdni. W 32. minucie Unia grała w osłabieniu i straciła gola. Guma dotarła do ustawionego między bulikami Różańskiego, który oddał strzał z nadgarstka. Krążek odbił się od słupka i wpadł do siatki. W 38. minucie Unia miała o dwóch zawodników więcej na lodzie. Guma uderzona przez Bezuškę odbiła się od słupka. W  40.minucie kolejny okres gry w przewadze Tatryskiego i kolejny gol. W stronę bramki strzelił Ogorodnikow, a kija dołożył Gruszka.

W trzeciej odsłonie Unia nie poprawiła swojej gry. Przyjezdni kontrolowali wydarzenia na tafli.  W 45. minucie zespół z Nowego Targu ukłuł rywala po raz trzeci. Zapała wjechał przed bramkę i skierował gumę pod poprzeczkę. Wynik spotkania ustalił w 58. minucie Michalski.

– Przed spotkaniem mieliśmy respekt do przeciwnika, gdyż osiągał bardzo dobre wyniki. Jestem zadowolony z naszej gry w drugiej tercji. Te dwa gole ustawiły mecz – powiedział Aleksandrs Belavskis, trener Tatryskiego Podhala Nowy Targ.

– My również spodziewaliśmy trudnego meczu. Nie graliśmy tego, co potrafimy i tego, co sobie założyliśmy. Byliśmy zbyt statyczni i pracowaliśmy na bramkarzu. W okresach gry w przewadze za dużo czasu spędzaliśmy w swojej tercji obronnej – powiedział Jiří Šejba, trener Unii Oświęcim.

Piątek 19 stycznia Unia Oświęcim – TatrySki Podhale Nowy Targ 0:4 (0:0, 0:2, 0:2)

Bramki: 0:1 Różański – Neupauer – Pichnarčík (5/4) (31.01), 0:2 Gruszka – Ogorodnikow –  Biezais (5/4) (39.47), 0:3 Zapała – Kolusz (44.24), 0:4  Siuty – Michalski – Alexis Svitac (56.38)

Składy:

KS Unia Oświęcim: Fikrt – Vosatko, Bezuška, Wojtarowicz, Daneček, S. Kowalówka – Gębczyk (2), Gabryś, Haas, Tabaček (2), M. Kasperlík (2) – Šaur (2), Paszek, Wanat, Rufer, Piotrowicz oraz Malicki, O. Kasperlík, Prusak.Trener: Jiří Šejba.

Tatryski Podhale Nowy Targ: Odrobny – Jaśkiewicz (2), Tomasik, Kolusz, Zapała (2), Wielkiewicz – Sulka, Samarin (4), Gruszka, Ogorodnikow, Biezais – K. Kapica (2), Pichnarčik (2), M. Michalski, Neupauer (2), Różański – Wsół, Mrugała, P. Michalski, Siuty (2), Svitac. Trener: Aleksandrs Beļavskis.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
KalendariumArchiwa