Pora na rewanż za finał Pucharu Polski

Redakcja eFO  |   Hokej  |   27 stycznia 2023 11:00

Tyski GKS będzie kolejnym rywalem hokeistów Tauron Re-Plast Unii w kończącym się powoli sezonie zasadniczym. Oświęcimianie liczą na rewanż za bolesną porażkę w finale rozgrywek Pucharu Polski.

Po przegranych spotkaniach u siebie z Katowicami po dogrywce 2:3 i na wyjeździe z Comarch Cracovią 2:1, punkty podopiecznym Nika Zupancića są bardzo potrzebne. Zarówno lidera z Krakowa, jak i wicelidera z Oświęcimia czekają dziś bardzo trudne mecze. Tauron Unia zagra u siebie z Tychami, a „Pasy” wybierają się do Katowic na pojedynek z „Gieksą”.

Bilans dotychczasowych konfrontacji oświęcimsko-tyskich przemawia za zespołem prowadzonym przez Białorusina – Andrieja Sidorenkę. Tyszanie trzykrotnie zwyciężali z biało-niebieskimi w lidze, a Tauron Unia tylko raz.

Do tego doszła porażka z Tychami w wielkim finale Pucharu Polski 1:3. Tak więc z trzech dotychczasowych meczy rozegranych w hali lodowej przy ulicy Chemików w Oświęcimiu, trzykrotnie lepsi byli trójkolorowi. Najwyższa pora przerwać tak fatalną serię.

Dzisiejszy mecz w Oświęcimiu jako sędziowie główni poprowadzą Bartosz Kaczmarek i Tomasz Radzik. Na liniach pomagać im będą Maciej Byczkowski oraz Grzegorz Cytawa. Obserwatorem z ramienia PZHL będzie Leszek Kubiszewski.

W dotychczasowych meczach:

GKS Tychy – Tauron Re-Plast Unia Oświęcim 2:4 (0:1, 1:2, 1:1)
Bramki: Marzec, Sedivy – Ahopelto, Dziubiński, Cichy, Da Costa

Tauron Re-Plast Unia Oświęcim – GKS Tychy 2:5 (0:1, 2:3, 0:1)
Bramki: Dziubiński, Da Costa – Jeziorski 2, Mroczkowski 2, Szturc

GKS Tychy – Tauron Re-Plast Unia Oświęcim 2:1 po dogrywce (0:0, 1:0, 0:1, 1:0 dogrywka)
Bramki: Dupuy, Younan – M. Noworyta

Tauron Re-Plast Unia Oświęcim – GKS Tychy 4:6 (1:3, 3:2, 0:1)
Bramki: Cichy 2, Pangiełow-Jułdaszew, S. Kowalówka – Jeziorski 2, Dupuy, Boivin, Bukowski, Mroczkowski