• * Na Maku zamiast klawisza Alt używaj Ctrl+Option(⌥)

alert 24

zgłoś

interwencję

  • logowanie / rejestracja Twoje konto
    logowanie / rejestracja
  • * Na Maku zamiast klawisza Alt używaj Ctrl+Option(⌥)

Pod Wawelem wejście smoka

Reklama

Krakowski smok dziś ewidentnie w cieniu tego, co wyprawiali pod Wawelem oświęcimianie. Biało-niebiescy już po niespełna 6 minutach prowadzili z "Pasami" aż 0:3. To było prawdziwe wejście smoka.




Udanie wypadła pierwsza wizyta oświęcimian do Krakowa w tym sezonie. Ośmiokrotni mistrzowie Polski bardzo przekonująco i w efektownych rozmiarach pokonali Comarch Cracovię, biorąc rewanż za porażkę w pierwszym meczu w Oświęcimiu 2:4.
Piorunujący w wykonaniu Re-Plast Unii był początek spotkania

Po solowej akcji Andrija Denyskina goście objęli prowadzenie, a potem Peter Bezuska poprawił strzał powracającego do składu kapitana - Krystiana Dziubińskiego.

W 6 minucie było już 0:3, bo z bulika w "okienko" przymierzył Joonas Uimonen. To był klasyczny szybki nokaut. Kapitalną pierwszą tercję w wykonaniu podopiecznych Nika Zupancića udokumentował czwarty gol autorstwa Erika Ahopelto.

Na początku drugiej partii wprawdzie szarpnęła Cracovia, próbując wrócić do meczu. Linus Lundin skapitulował po trafieniu Tomasa Vildumetza, ale biało-niebiescy całkowicie kontrolowali sytuację na lodzie. W tej odsłonie zdobyli jednego gola, a w ostatniej dołożyli dwa kolejne. Ostatecznie rozbili krakowian 1:7.
W pozostałych meczach XV kolejki THL:

Marma Ciarko STS Sanok - GKS Katowice 2:5 (0:2, 1:1, 1:2)
JKH GKS Jastrzębie – GKS Tychy 4:2 (0:0, 1:2, 3:0)

KH Energa Toruń – PZU Podhale Nowy Targ 4:6 (1:3, 2:2, 1:1)
Pauzowało: Zagłębie Sosnowiec
Comarch Cracovia - Re-Plast Unia Oświęcim 1:7 (0:4, 1:1, 0:2)

Bramki: 0:1 Denyskin 3.41, 0:2 Bezuska (Dziubiński, S. Kowalówka) 4.57, 0:3 Uimonen (Denyskin, Valtola) 5.57, 0:4 Ahopelto (Heikkinen, Valtola) 18.33, 1:4 Vildumetz (Kunst) 22.17, 1:5 Bezuska (Sadłocha, Dziubiński) 37.26, 1:6 Sadłocha (S. Kowalówka) 44.45, 1:7 Valtola (Uimonen, Heikkinen) 53.20.
Sędziowali: Bartosz Kaczmarek, Marcin Polak (główni), Mateusz Kucharewicz, Sebastian Iwaniak (liniowi). Kary: 4 i 8 minut.

Re-Plast Unia: Lundin - Ackered, Diukow, Kaleinikovas, Olsson Trkulja, Denyskin - Valtola, Uimonen, Ahopelto, Heikkinen, Karjalajnen - Bezuska, Jakobsons, Sadłocha, Dziubiński, S. Kowalówka - Noworyta, Prokopiak, Prusak, Krzemień, Wanat.

Trener: Nik Zupancić.