Pierwsze punkty i debiuty – FOTO

Andrzej Rzycki  |   Hokej  |   15 września 2023 09:00

Hokeistki UKHK Unii Oświęcim pokonały na własnym lodzie SMS Polonię Bytom 4:2 w spotkaniu Tauron Ligi Hokeja Kobiet.

To pierwsze punkty podopiecznych Wojciecha Stachury w tym sezonie.

Biało-niebieskie rozpoczęły sezon od dwóch porażek. Po inauguracyjnej w Poznaniu, przegrały także w gdańskiej hali „Olivii”. Najpierw unitki uległy w stolicy Wielkopolski miejscowym Kozicom 7:6 (4:3, 1:2, 2:1), a później nad polskim morzem musiały uznać wyższość Stoczniowca, przegrywając 9:0 (4:0, 1:0, 4:0).

W spotkaniu z Kozicami aż cztery gole dla biało-niebieskich strzeliła Joanna Strzelecka, która dorzuciła do swojego dorobku dwie asysty. Dwukrotnie poznańską bramkarkę pokonała Anna Kot.

Joanna Strzelecka zdobyła już sześć goli w trzech meczach. Fot. eFO

Pierwsze punkty przyszły w spotkaniu na własnym lodzie. Przeciwko SMS Polonii Bytom w oświęcimskim zespole swój debiut zaliczyły hokeistki wypożyczone z BS Polonii. Mowa o Vanessie Patli oraz Idzie Talanda.

Wynik meczu UKHK Unii z SMS Polonią otworzyły bytomianki. W 8 minucie do siatki trafiła Anna Sencerz. Jeszcze w pierwszej tercji do remisu doprowadziła Joanna Strzelecka (asysty Anny Zaborskiej i Anny Kot).

W drugich 20 minutach Polonia ponownie objęła prowadzenie, ale w trzeciej tercji trafiały już tylko biało-niebieskie. Wyrównała Katarzyna Zaborska (asysta Karolina Makuch), a losy spotkania na korzyść zespołu z Oświęcimia w ostatnich 5 minutach przesądziły Anna Kot (asysta Joanna Strzelecka) i Joanna Strzelecka (asysty Anna Kot, Vanessa Patla).

UKHK Unia Oświęcim – SMS Polonia Bytom 4:2 (1:1, 0:1, 3:0)

Bramki dla UKHK Unii: Joanna Strzelecka 16, 58, Katarzyna Zaborska 42, Anna Kot 56.