Oświęcimianie na trasie z Torunia do Sosnowca

Andrzej Rzycki  |   Fakty,Hokej  |   21 grudnia 2023 16:14

Z kompletem punktów wrócili z Torunia hokeiści Re-Plast Unii Oświęcim. Biało-niebiescy wygrali ze „Stalowymi Piernikami” 2:3.

Jutro podopieczni Nika Zupancića w tym samym celu wybierają się do Sosnowca.

Toruń to zawsze trudny teren i o punkty w grodzie Kopernika nie jest łatwo. Bardzo cieszy zatem pełna pula wywalczona na toruńskim lodzie. Zaczęło się jednak znakomicie dla gospodarzy, którzy już po 150 sekundach objęli prowadzenie. Jeszcze przed pierwszą przerwą wyrównał Andrij Denyskin, który znalazł lukę między parkanami toruńskiego bramkarza.

Remisowy rezultat utrzymywał się aż do 44 minuty

Wówczas solową akcją popisał się Erik Ahopelto, który wyprowadził oświęcimian na prowadzenie. Re-Plast Unia poszła za ciosem i niespełna cztery minuty później prowadziła już 1:3. Gola strzelił Sebastian Kowalówka, poprawiając uderzenie Andrija Denyskina.

Miejscowi zdołali zdobyć jeszcze kontaktowe trafienie, ale na więcej hokeiści z grodu nad Sołą nie pozwolili. Jutro oświęcimian czeka ostatni ligowy mecz w tym roku. Brązowi medaliści z sezonu 2022/23 zagrają w Sosnowcu z Zagłębiem. Początek dopiero o godz. 19.

Zestaw par XXVIII kolejki THL:

Marma Ciarko STS Sanok – JKH GKS Jastrzębie (piątek, godz. 18)

PZU Podhale Nowy Targ – GKS Tychy (piątek, godz. 18)

Zagłębie Sosnowiec – Re-Plast Unia Oświęcim (piątek, godz. 19)

KH Energa Toruń – Comarch Cracovia 5:4 po karnych (2:1, 1:2, 1:1, 0:0 dogrywka, 1:0 karne) – awansem

KH Energa Toruń – Re-Plast Unia Oświęcim 2:3 (1:1, 0:0, 1:2)

Bramki: 1:0 Baszyrow (Syty) 2.30, 1:1 Denyskin (Krzemień, Diukow) 17.29, 1:2 Ahopelto (Valtola, Bezuska) 43.45, 1:3 S. Kowalówka (Denyskin) 47.28, 2:3 Tiainen (Fjodorovs, Larionovs) 52.56.

Sędziowali: Wojciech Wrycza, Patryk Kasprzyk (główni), Grzegorz Cytawa, Maciej Byczkowski (liniowi). Kary: 12 i 14 minut. Widzów: 1.400.

Re-Plast Unia: Lundin – Ackered, Diukow, Dziubiński, Olsson Trkulja, Sadłocha – Valtola, Uimonen, Ahopelto, Heikkinen, Karjalainen – Bezuska, Jakobsons, Denyskin, Krzemień, S. Kowalówka – Noworyta, Prokopiak, Prusak, Wanat, Łoza. Trener: Nik Zupancić.