Oczekiwana strzelanina pod polskimi Tatrami

Andrzej Rzycki  |   Fakty,Hokej  |   29 września 2024 20:35

Rozpędzona maszyna z Oświęcimia kontra borykający się z płynnością finansową górale. Spotkanie w Nowym Targu miało zdecydowanego faworyta. Tak naprawdę, jedyną niewiadomą były rozmiary zwycięstwa biało-niebieskich.

W ostatnich dniach pod Tatrami sporo się dzieje. W nowotarskim Podhalu doszło do renegocjacji kontraktów na które nie przystała część zawodników. W efekcie na piątkowe spotkanie do Sanoka pojechało zaledwie 18 hokeistów. Rozbite Podhale przegrało na Podkarpaciu, a dziś podejmowało mistrzów Polski. Już sam fakt, że mecz doszedł do skutku można uznać za sukces.

Oczywiście było to jednostronne widowisko. Już po niespełna 4 minutach goście prowadzili różnicą dwóch trafień, a po pierwszej tercji praktycznie zamknęli mecz. Na tablicy świetlnej w Nowym Targu widniał wynik 0:5.

Na drugą tercję obie drużyny wyjechały z innymi bramkarzami. W Podhalu Pawła Bizuba zastąpił Szymon Klimowski, a miejsce między słupkami Re-Plast Unii zajął Filip Płonka. Zadowoleni z wysokiego prowadzenia oświęcimianie zwolnili tempo gry. Właśnie w drugich 20 minutach góralom udało się skierować krążek do siatki. Na listę strzelców wpisał się podczas gry w przewadze Bartłomiej Neupauer.

W ostatniej odsłonie oświęcimianie znowu bombardowali bramkę Podhala i ustrzelili pierwszy w tym sezonie dwucyfrowy wynik. Ostatecznie Szarotki jak można było łatwo przewidzieć wysoko przegrały z Re-Plast Unią 2:10.

Nowotarżanom trzeba życzyć, aby szybko uporali się z problemami. Bo stabilny i mocno stojący na nogach klub z Nowego Targu jest bardzo potrzebny polskiej lidze hokejowej.

W pozostałych meczach VII kolejki PHL:

EC Będzin Zagłębie Sosnowiec – Texom STS Sanok 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
KH Energa Toruń – GKS Tychy 1:3 (0:1, 1:0, 0:2)
Comarch Cracovia – GKS Katowice 3:2 po dogrywce (1:1, 0:0, 1:1, 1:0 dogrywka)
Pauzował: JKH GKS Jastrzębie

Podhale Nowy Targ – Re-Plast Unia Oświęcim 2:10(0:5, 1:0, 1:5)

Bramki: 0:1 Holm (Marklund, Olsson Trkulja) 1.41, 0:2 Ahopelto (Vertanen) 3.56, 0:3 Heikkinen (Vertanen, Ahopelto) 6.45, 0:4 Karjalainen (Ahopelto, Vertanen) 15.24, 0:5 Holm (Olsson Trkulja, Ackered) 19.17, 1:5 Neupauer (Wielkiewicz, Szczechura) 25.12, 1:6 Vertanen (Karjalainen, Ahopelto) 42.26, 1:7 Galant (Prokopiak) 44.06, 1:8 Dziubiński (Karjalainen, Ahopelto) 49.22, 2:8 Słowakiewicz 52.35, 2:9 Karjalainen (Heikkinen, Vertanen) 53.56, 2:10Łoza (Prokopiak, Noworyta) 55.54.

Sędziowali: Krzysztof Kozłowski, Paweł Kosidło (główni), Michał Kret, Michał Żak (liniowi). Kary: 8 i 4 minuty.

Re-Plast Unia: Lundin (od 21 min Płonka) – Bezuska, Diukov, Krzemień, Dziubiński, Olsson – Vertanen, Uimonen, Ahopelto, Heikkinen, Karjalainen – Soederberg, Ackered, Holm, Olsson Trkulja, Marklund – Prokopiak, Noworyta, Łoza, Galant, Prusak.

Trener: Nik Zupancić.