Nowy trener i jego asystent Re-Plastu Unii już oficjalnie

Paweł Obstarczyk  |   Hokej  |   28 kwietnia 2021 10:26

Dużo się o tym mówiło. Teraz zarząd Re-Plastu Unii podał oficjalną informacje o tym, że Kevin Constantine nie jest już trenerem drużyny z Oświęcimia. Wiemy, kto go zastąpi.

O tym, że Constantine nie będzie trenował Re-Plastu Unii mówiło się za kulisami dość często. Trener z Kanady ma na swoim CV pracę w znanych klubach. Drużyna z Oświęcimia pod jego wodzą nie zachwyciła nie tylko samą grą ale przede wszystkim wynikami. Przypomnijmy, że biało-niebiescy nie awansowali do półfinałów play-off.

W światku hokejowym pojawiały się nazwiska różnych szkoleniowców, którzy objęliby stery w Re-Plaście Unii. Ostatecznie zarząd klubu podpisał kontrakty z Tomem Coolenem i Piotrem Sarnikiem. Obie umowy obowiązują rok z możliwością przedłużenia.

Nowy trener Unii jest Kanadyjczykiem. Ma 67 lat. Jest bardzo doświadczonym trenerem. W swoim CV ma pracę w wielu klubach. Był czynnym hokeistą a później trenerem. Jak podaje portal www.eliteprospects.com jako  asystent trenera pracował między innymi w University of New Brunswick, Ferris State University i Acadia University.

W tym ostatnim klubie w sezonie 1988/1989 pierwszy raz w swojej karierze objął funkcję pierwszego trenera. Później według portalu www.eliteprospects.com był głównym trenerem lub asystentem w niemieckim  Kaufbeurer Adler, amerykańskim Waco Wizards, kanadyjskich University of New Brunswick, Moncton Wildcats, włoskim HC Bolzano, szwajcarskich HC Ambri-Piotta, Lausane HC, duńskim Frederikshavn, fińskim HIFK, niemieckim Fischtown Pinguins,  reprezentacji Łotwy, amerykańskim Buffalo Sabres, kanadyjskim Grand Falls-Windsor Cataracts. W Polsce w sezonach 2027/2018 i 2018/2019 był trenerem HC GKS Katowice.

Piotr Sarnik był czynnym zawodnikiem polskich klubów. Według portalu www.eliteprospects.com w roli asystenta trenera pracował w kadrze Polski U-20, SMS Sosnowiec, Zagłębiu Sosnowiec, KH GKS Katowice i PZHL U23. Głównym trenerem był w kadrze Polski U20 i KH GKS Katowice.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ostatnie wpisy
Ankiety

Gdzie spędzisz "Andrzejki"?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .