Nik Zupančič trenerem Unii

Jola Wodniak  |   Hokej  |   20 czerwca 2019 09:30

Nik Zupančič, który przez ostatnich osiem lat pracował z reprezentacją Słowenii poprowadzi w najbliższym sezonie Re-Plast Unie Oświęcim.

Zupančič trenerskiego fachu uczył się w Finlandii. Jego mentorem przez długi czas był Kari Savolainen. Do tej pory prowadził HDD Jesenice, a w ostatnim sezonie pracował w VEU Feldkirch z Ligi Alpejskiej.

Nik Zupančič przez osiem lat był związany z reprezentacją Słowenii. Przez pięć lat był asystentem Matjaža Kopitara, a potem przez trzy lata sam sprawował funkcję selekcjonera” – mówi Paweł Kram, prezes Oświęcimskiego Sportu S.A.

Z reprezentacją Słowenii wywalczył awans do elity oraz awans do Igrzysk Olimpijskich w Pjongczangu.

W przeszłości był też świetnym zawodnikiem. Rozegrał aż 26 sezonów i wystąpił aż na 14 mistrzostwach świata” – dodaje Kram.

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .Archiwa