Niesamowite emocje na lodowisku – FILM, FOTO

Redakcja eFO  |   Fakty,Hokej  |   2 lutego 2024 06:48

W niezapomnianym widowisku 39. kolejki Re-Plast Unia Oświęcim z triumfem pokonała GKS Katowice 4:3 po złotym golu Kalle Valtoli.

Złotego gola, który zdecydował o losach spotkania, zdobył Kalle Valtola, wpisując się tym samym na kartę bohaterów biało-niebieskich.

Spotkanie, które od samego początku zapowiadało się jako hokejowe widowisko, spełniło oczekiwania najbardziej wymagających kibiców. Obfitowało w emocje, liczne okazje strzeleckie, aż siedem bramek na świetlnej tablicy i nawet pojedynek pięściarskich.

Pierwsza tercja zakończyła się wynikiem 1:1, z golem Samuela Marklunda dla GKS Katowice oraz trafieniem Jana Sołtysa dla Unii Oświęcim.

W 27. minucie widowiska, Andrij Denyskin popisał się indywidualną akcją, kończąc ją precyzyjnym strzałem z nadgarstka, zdobywając trzecią bramkę dla Unii. Miro Lehtimäki z kolei powiększył prowadzenie biało-niebieskich wykorzystując okres gry w przewadze.

GKS Katowice nie zamierzało się poddawać i odpowiedziało dwoma trafieniami. Elliot Lorraine, debiutujący w barwach Unii, przywrócił prowadzenie oświęcimianom, ale Mateusz Michalski szybko wyrównał wynik. W regulaminowym czasie gry nie padły już żadne bramki, co skierowało rywalizację do dogrywki.

W decydującej fazie spotkania, Kalle Valtola stanął na wysokości zadania, zdobywając złotego gola zaskakującym uderzeniem z bulika, co przesądziło o zwycięstwie Unii Oświęcim. John Murray, bramkarz GKS Katowice, był bezradny wobec precyzyjnego strzału Finna.

Po takim widowisku nie sposób nie docenić zaangażowania obu drużyn, które dostarczyły kibicom prawdziwego hokejowego spektaklu. Mamy nadzieję, że kolejne spotkania również będą równie pasjonujące jak to, które odbyło się na lodowisku Unii Oświęcim.

Re-Plast Unia Oświęcim – GKS Katowice 4:3 d. (1:1, 1:1, 1:1, d. 1:0)

0:1 Sam Marklund (16:54),
1:1 Jan Sołtys – Łukasz Krzemień, Dariusz Wanat (19:51),
2:1 Andrij Denyskin – Roman Diukow (25:45),
2:2 Miro Lehtimäki – Aleksi Varttinen, Hampus Olsson (27:36, 5/4),
3:2 Elliot Lorraine – Kalle Valtola, Ville Heikkinen (42:13, 5/4),
3:3 Mateusz Michalski – Bartosz Fraszko, Grzegorz Pasiut (51:14),
4:3 Kalle Valtola – Henry Karjalainen (60:33, 3/3).

Unia Oświecim: L. Lundin – R. Diukow, K. Jākobsons (27); S. Kowalówka, K. Dziubiński (4), M. Kaleinikovas – K. Valtola, J. Uimonen; E. Ahopelto, V. Heikkinen, H. Karjalainen – P. Bezuška, C. Ackered; A. Denyskin, D. Olsson Trkulja, E. Lorraine – M. Noworyta, K. Prokopiak; J. Sołtys (2), Ł. Krzemień, D. Wanat.
Trener: Nik Zupančič

GKS Katowice: J. Murray – N. Delmas, J. Wanacki; S. Hitosato, G. Pasiut, B. Fraszko – A. Varttinen (2), S. Koponen (2); O. Iisakka, J. Monto, M. Lehtimäki – K. Maciaś, R. Cook; H. Olsson, B. Sokay, S. Marklund oraz M. Bepierszcz (27), I. Smal, M. Michalski.
Trener: Jacek Płachta

Sędziowali: Bartosz Kaczmarek, Marcin Polak (główni) – Michał Żak, Andrzej Nenko (liniowi).