Nie ma powtórki z poprzedniego sezonu. Unia szósta

0 Paweł Obstarczyk  |   Hokej  |   11 lutego 2018

Unia zdobyła tylko jeden punkt w Bytomiu. Wystarczył on do zapewnienia sobie szóstego miejsca.Przed niedzielną kolejką Unia miała trzy punkty przewagi nad klubem z Opola. Ewentualna porażka biało – niebieskich w regulaminowym czasie gry i zwycięstwo za trzy punkty PGE Orlika oznaczałoby zdobycie szóstego miejsca przez reprezentantów Opola. Unii do obrony lokaty wystarczył jeden punkt.

Po dwóch tercjach przyjezdni wygrywali 2:0. W 19. minucie krążek w siatce umieścił Bezuska. Autorem gola z 27.minuty O. Kasperlik. W 45. minucie bramkę kontaktową zdobył Krzemień, ale po trafieniu Malickiego w 48. minucie wydawało się, że jest już po meczu. Gospodarze nie załamali się. Wyrównali po trafieniach Turoňa i Salamona. Do rozstrzygnięcia meczu potrzebna była dogrywka. Wygrało go TMH Polonia. Biało – niebiescy osiągnęli już po 60 minutach. Jeden zdobyty punkt dał im bowiem szóste miejsce. Tym razem Unia nie dała się wyprzedzić PGE Orlik Opole.