Na meczu będą zbierać pieniądze dla Frania

Jola Wodniak  |   Hokej  |   20 września 2018 16:01

Kolejny mecz z udziałem hokeistów Unii w sezonie 2018/2019 w piątek 21 września. Do Oświęcimia przyjedzie drużyna Automatyki Gdańsk. Podczas meczu odbędzie się zbiórka na rzecz Frania Irzyka, cierpiącego na nowotwór pnia mózgu.

Franio z tatą. Fot. zbiory prywatne

“Obie ekipy mają na swoim koncie trzy punkty, jednak biało-niebiescy mają za sobą o jeden mecz mniej niż przyjezdni” – mówi Paweł Kram, prezes Oświęcimskiego Sportu S.A. – “W barwach biało-niebieskich wystąpi Dawid Maciejewski, który w dwóch pierwszych spotkaniach nie grał z powodów osobistych.  Formalności związane z licencją dopina Krzysztof Dudkiewicz, którego debiut w Unii jest w piątek bardzo prawdopodobny”.

Zbiórka dla Frania

Ponadto w czasie meczę będzie można pomóc 6-letniemu Franiowi Iżykowi ze Skidzinia,  u którego lekarze rozpoznali rozległy glejak – guz pnia mózgu czwartego stopnia. Chłopiec był okazem zdrowia do czerwca tego roku. Wtedy to Franio zaczął mieć problemy ze wzrokiem. Rodzice zabrali go do okulisty, który zalecił okulary. Mimo szkieł pojawił się zez i zaburzenia ruchu. Rodzice 6-latka zaczęli szukać pomocy u specjalistów. 17 lipca razem z Franiem pojechali do Katowic. Zrobiono mu tam tomograf głowy i rezonans magnetyczny. Nie było już wątpliwości – przyczyną złego samopoczucia chłopca jest glejak. Choroba nieuleczalna i nieoperowalna w Polsce. Dlatego pomocy trzeba szukać zagranicą. Niestety koszt leczenia jest wysoki. Potrzeba ponad milion złotych. Dlatego każda pomoc i akcja jest na wagę złota.

“Mamy nadzieję, że i tym razem, jak zawsze, kibice nie zawiodą” – dodaje Kram – “Zapraszamy w piątek 21 września na Chemików 4. Początek spotkania o godzinie 18. Kasy czynne od godz. 17. Bilety w cenie 13 złotych normalny i 9 zł ulgowy.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . . . . . . . . . . . . .
This error message is only visible to WordPress admins

Warning: The account for faktyoswiecim needs to be reconnected.
Due to Instagram platform changes on March 31, 2020, this Instagram account needs to be reconnected to allow the feed to continue updating. Reconnect on plugin Settings page

. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa