Mistrzynie poza zasięgiem – FOTO

Redakcja eFO  |   Hokej  |   18 lutego 2023 16:32

Nie było niespodzianki w pierwszym półfinale play-off rozgrywek hokejowej ekstraligi kobiet. Oświęcimianki uległy na własnym lodzie absolutnemu faworytowi do mistrzowskiej korony z Bytomia 1:9.

Sprawa awansu do finału rozstrzygnęła się praktycznie już w pierwszej tercji pierwszego meczu w Oświęcimiu. Broniące tytułu polonistki pięciokrotnie trafiły do bramki unitek, zaś grająca między słupkami bytomianek Katarzyna Kurek zachowała czyste konto.

Bardziej wyrównana była druga tercja

Bytomianki dorzuciły dwa kolejne gole autorstwa swoich liderek – Karoliny Późniewskiej i Wiktorii Dziwok. Z kolei po drugiej stronie tafli bytomską bramkę odczarowała Ada Wawrzyk. Gol dla unitek padł zaraz po zakończeniu kary mniejszej dla Polonii.

W ostatniej partii biało-niebieskie mogły już tylko walczyć o uniknięcie porażki w dwucyfrowych rozmiarach. Ostatecznie Polonia wygrała w pierwszym półfinale z UKHK Unią w Oświęcimiu 1:9. Rewanż w Bytomiu za tydzień, 25 lutego.

UKHK Unia Oświęcim – POLONIA Bytom 1:9 (0:5, 1:2, 0:2)

Bramki: 0:1 Karolina Późniewska (Klaudia Chrapek) 0.15, 0:2 Vanessa Patla 8.01, 0:3 Aneta Krzemień (Monika Brysz, Vanessa Patla) 10.27, 0:4 Karolina Późniewska (Wiktoria Dziwok) 11.14, 0:5 Wiktoria Dziwok 14.18, 0:6 Karolina Późniewska (Ida Talanda) 26.35, 1:6 Ada Wawrzyk 35.10, 1:7 Wiktoria Dziwok 37.14, 1:8 Wiktoria Dziwok (Karolina Późniewska) 45.21, 1:9 Patrycja Sfora (Karolina Późniewska) 56.18.

Sędziowali: Szymon Urbańczyk z Oświęcimia oraz Monika Szpyt i Piotr Kot. Kary: 6 i 8 minut.

UKHK Unia: Chodak – Kozioł, Langner, Piotrowska, Wieczorek, Strzelecka – Wawrzyk, Metyk, A. Zaborska, K. Zaborska, Makuch – Kot, Olearczyk, Miłoń. Trener: Michal Fikrt.