Mistrzowie Polski lepsi od Popradu

Andrzej Rzycki  |   Fakty,Hokej  |   24 sierpnia 2024 09:23

Od zwycięstwa rozpoczęli turniej o Puchar Prezesa KRU Architekci Krzysztofa Rudzielewicza hokeiści Re-Plast Unii. Biało-niebiescy pokonali słowacki HK Poprad 4:1.

Już w 4 minucie podopieczni Nika Zupancića otworzyli wynik. Dogranie wzdłuż bramki Ville Heikkinena wykorzystał Henry Karjalainen. Na początku drugiej odsłony gospodarze podwyższyli prowadzenie. Efektownym uderzeniem z pierwszego krążka popisał się Hampus Olsson.

Zaledwie 16 sekund później odpowiedzieli Słowacy, zdobywając kontaktowego gola. W końcówce drugiej tercji gospodarze odzyskali dwubramkowe prowadzenie, po drugim trafieniu Hampusa Olssona. Końcowy rezultat ustalił na 10 minut przed końcem Anton Holm. Szwed zaskoczył bramkarza Popradu niecodziennym strzałem z powietrza.

W innym wczorajszym spotkaniu GKS Katowice pokonał po rzutach karnych Duklę Michalovce. W regulaminowym czasie goli nie było. Dziś katowiczanie zmierzą się z HK Poprad (godz. 15), a Re-Plast Unia Oświęcim zagra z Duklą Michalovce (godz. 19).

Re-Plast Unia Oświęcim – HK Poprad 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)

Bramki: 1:0 Karjalainen (Heikkinen, Vertanen) 3.25, 2:0 Olsson (Dziubiński) 23.52, 2:1 Calof (Naus) 24.08, 3:1 Olsson (Sadłocha) 36.55, 4:1 Holm (Trkulja, Marklund) 50.28.

Sędziowali: Rafał Noworyta, Paweł Pomorzewski (jako główni). Kary 10 i 10. Widzów: 1.000.

Re-Plast Unia: Lundin – Bezuska, Noworyta, Olsson, Dziubiński, Sadłocha – Vertanen, Uimonen, Ahopelto, Heikkinen, Karjalainen – Soderberg, Diukow, Holm, Trkulja, Marklund – Prokopiak, Łukawski, Galant, Krzemień, Kowalówka. Trener: Nik Zupancić.