Mistrzostwa Polski Amatorów Dywizji I w Oświęcimiu

0 Jola Wodniak  |   Hokej  |   10 marca 2018

W Oświęcimiu odbędzie się ogólnopolskie święto amatorskiego hokeja. 19 kwietnia rozpoczną się Mistrzostwa Polski Amatorów Dywizji I, czwartego dna poznamy mistrzów Polski.

Fakty Oświęcim objęły patronatem to sportowe wydarzenie

O tytuł  Mistrza Polski będzie walczyć 16  najlepszych drużyn z całej Polski. W mistrzostwach wezmą udział: AKH Unia Oświęcim, aktualny mistrz Polski, Pionier Tychy, srebrny medalista ubiegłorocznych mistrzostw Polski, Vikings Oświęcim, brązowy medalista ubiegłorocznych mistrzostw Polski, Mad Dogs Sopot, Polonia Bytom, Goldwell Gdańsk, Górale Nowy Targ, Podhale Nowy Targ, Cracovia Amatorzy, Wojownicy Oświęcim, Zagłębie Sosnowiec, GKH Gdynia, Tychy Kinghts, Husaria Białystok, Wolves Tychy, Zagłębie Sosnowiec II.

Drużyny zostaną podzielone na cztery grupy

„W pierwszych dwóch dniach odbędą rozgrywki grupowe. W ciągu czterech dni rozegrane będą 34 mecze, które oprócz medalistów wyłonią dwie drużyny, które będą musiały opuścić I dywizję” – informuje Witold Kuboszek, współorganizator mistrzostw – „W czwartek i piątek mecze rozpoczynają się od godziny 7.30, ostatni mecz powinien się zakończyć przed 22.45. Ponadto w czwartek o godzinie 17.30 oficjalnie rozpoczną się mistrzostwa.

W sobotę, trzecim dniu mistrzostw hokeiści rozegrają mecze o ćwierćfinał, a także o utrzymanie się w I dywizji oraz półfinały. Pierwszy mecz planowany jest na godzinę 8.30.

W ostatnim dniu mistrzostw, w niedzielę 22 kwietnia o godzinie 10 amatorzy skrzyżują kije o o brązowy medal, a dwie godziny później dwie najlepsze drużyny zawalczą o tytuł Mistrza Polski Amatorów. To będzie ostatni, 34 mecz.

Wsparcie mistrzostw

Dotychczas mistrzostwa zdecydowali się wesprzeć finansowo CCM, Rollerblade, Edge, True, Firma Poligraficzna A3, Firma GSU, Firma Clamare , Promyk Oświęcim, Bazylia 4You. Organizatorzy nie ukrywają jednak, że liczą na hojność kolejnych przedsiębiorców, gdyż impreza wymaga niemałych nakładów finansowych.

„Wszystkie firmy, które zdecydują się na sponsoring mistrzostw proszę o kontakt z Tomkiem Bruzdą pod numerem telefonu 669 501 957” – dodaje Kuboszek.

Mistrzostwa odbędą się pod patronatem Prezydenta Miasta Oświęcim, medialnie będą wspierać Fakty Oświęcim.

Więcej na stronie mpa-17.pl oraz na Facebooku – facebook.com/MPA-17

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .Archiwa