Mikołaj rozdawał bilety na mecz – FILM, FOTO

Redakcja FO  |   Hokej  |   7 grudnia 2018 14:59

Mikołaj dla fanów hokejowej drużyny Unia Oświęcim przygotował niespodziankę – bilety na dzisiejszy mecz z GKS Katowice. Rozpoczęcie o godz. 18.

Na rynku w Oświęcimiu za sprawą Mikołaja było bardzo świątecznie. Przechodniom rozdawał bilety na dzisiejszy mecz, a śnieżynka dokładała słodki upominek. Zapraszali na szczególny mecz z dwóch względów. Pierwszym jest oczywiście sportowa rozgrywka z liderem tabeli, czyli GKS Katowice.

 

 

“Czy Unii uda się pokonać ekipę z Górnego Śląska, która ma wygranych 20 meczów z rzędu? Zobaczymy. Jednak jedno jest pewne, że najlepszego zawodnika w obecnym sezonie ma Unia. Andrej Temar, bo o nim mowa we wtorkowym meczu w Tychach dorzucił kolejne punty za bramkę i asystę” – mówi Paweł Kram, prezes Oświęcimskiego Sportu S.A.

Kolejnym powodem jest pomoc dla Tymka

Jednocześnie podczas meczu będzie można pomóc nieuleczalnie choremu Tymonowi Stanek, którego historia jest już nam wszystkim znana, gdyż wkrótce minie rok jak nieustannie wszyscy Tymkowi pomagamy.

Wolontariusze będą zbierali datki do puszek, zaś w przerwie meczu będzie można zdobyć rękawice z autografem Jerzego Dudka, koszulki hokejowej biało-niebieskich z sezonu 2016/2017 czy prawdziwej perełki: unikatowego kija hokejowego z 1998r z autografami ówczesnych Mistrzów Polski, drużyny Unii Oświęcim.

 

 

O Tymku

Choroba Tymka NF1 jest o tyle trudna o ile jest chorobą genetyczną, jest chorobą trwała, nieuleczalną i zawsze postępująca, złowieszczą. Wyniszcza organizm, a ostre nieodwracalne zapalenie ośrodkowego układu nerwowego pociąga za sobą kolejne złowieszcze choroby.

Tego roku chłopiec był diagnozowany w Niemczech, następnie w Hiszpanii, ale końca diagnoz nie widać. Postawiona w Hiszpanii była druzgocąca dla rodziców Tymona ponieważ stwierdzono bardzo rzadki rodzaj padaczki “fotogenicznej”. Tak wcześnie zdiagnozowane MS lub ADEM są uleczalne w 100 procentach. Stąd decyzja rodziców Tymona o wyjeździe do USA do ośrodka poleconego przez Instytut w Hiszpanii.
“Kosztorys wystawiony przez Instytut jest tylko wstępny i opiewa na kwotę 91 tysięcy dolarów. Tymon będzie potrzebował pieniędzy przez całe swoje życie, a przynajmniej tak długo, jak długo nie zostanie opracowany kompleksowy lek” – mówią rodzice Tymka.
Wszystkim wspierającym Tymka bardzo dziękujemy i zapraszamy na piątkowy mecz. Początek o godz. 18. Kasy będą czynne od godz. 17.
Drużynie patronują Fakty Oświęcim

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
 
Aukcje dla Nikolki Kurpas
Grupa Publiczna · 1233 członków
Dołącz do grupy
https://www.siepomaga.pl/aukcjedlanikolki Aukcje dla Nikolki Kurpas to grupa ludzi wymieniających się przedmiotami i usługami, podczas zabawy po zako...
 
. . . . . . . . . . . . . . .
This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

Log in as an administrator and view the Instagram Feed settings page for more details.

. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa