Martin Przygodzki fundatorem pojemnika na nakrętki – FILM

Redakcja eFO  |   Fakty,Hokej  |   27 listopada 2020 09:49

29-letni Martin Przygodzki, zawodnik hokejowej drużyny Re-Plast Unia Oświęcim ufundował kolejny pojemnik na nakrętki, który stanął w Oświęcimiu przy wejściu na plac targowy przy ulicy Dąbrowskiego.

O pojemnikach, które dzięki fundatorom stawia Stowarzyszenie Pozytywni, Martin dowiedział się od swojego znajomego Kasjana Wanata. Pochodzący ze Słowacji hokeista postanowił ufundować trzeci taki pojemnik w grodzie nad Sołą.

Pieniądze ze sprzedaży plastikowych nakrętek, które trafią do ośmioboku ufundowanego przez Martina Przygrodzkiego, Pozytywni przeznaczą na małą oświęcimiankę. Jest nią Wiktoria Śmieja, która zmaga się z obniżonym napięciem mięśniowym i zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Do tej pory przyczyn tych schorzeń nie znaleziono. Szereg badań, nie przyniosło odpowiedzi, na kolejne potrzebne są pieniądze i to niemałe.

W rozmowie z hokeistą Telewizja Pozytywni spytała też zawodnika o nowego trenera drużyny Re-Plast Unia Oświęcim Kevina Constantine’a. O tym, jak hokeista ocenia szkoleniowca, dowiecie się z naszego materiału filmowego.

 

 

Stowarzyszenie Pozytywni za swój cel przyjęło pomoc chorym dzieciom z powiatu oświęcimskiego. Jego wolontariusze spowodowali, że wielu ludzi dobrej woli podarowało ponad 100 tysięcy złotych na leczenie i rehabilitację 13-letniej Nikolki Kurpas z Brzeszcz. Pozytywni, dzięki wielkim sercom anonimowych filantropów, będą pomagać małej Wiktorii.

 

 

W serwisie Facebook stowarzyszenie Pozytywni rozpoczęło kolejny etap działalności charytatywnej – uruchomili Bożonarodzeniowy Bazar Charytatywny, w którym można sprzedawać i nabywać świąteczne wspaniałości:

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Zaszczepisz się przeciwko COVID-19?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .