Kup bilet i wspieraj Unię w Krynicy

Andrzej Rzycki  |   Fakty,Hokej  |   6 grudnia 2023 16:31

Właśnie rusza sprzedaż biletów na finałowy turniej Pucharu Polski. O drugie co do ważności w krajowym hokeju trofeum powalczą zespoły, które zajęły cztery pierwsze miejsca po dwóch rundach sezonu regularnego.

Gospodarzem tegorocznych finałów jest Krynica

O Puchar Polski powalczy GKS Katowice, Re-Plast Unia Oświęcim, GKS Tychy i JKH GKS Jastrzębie. Przed rokiem triumfowali tyszanie, którzy w wielkim finale wygrali z biało-niebieskimi w Oświęcimiu 3:1.

Wejściówki są do nabycia na portalu KupBilet.pl. Na spotkania półfinałowe kosztują one odpowiednio 40 (normalny) i 25 (ulgowy) złotych. Z kolei cena biletu na finał to wydatek rzędu 50 (normalny) i 30 (ulgowy) złotych. Karnet na wszystkie, trzy spotkania kosztuje 100 (normalny) oraz 60 (ulgowy) złotych.

Pierwszy półfinał rozegrany zostanie w czwartek, 28 grudnia. GKS Katowice zmierzy się z GKS Jastrzębie. Początek o godz. 18.30. Dzień później czeka nas pasjonująco zapowiadające się starcie Re-Plast Unii z GKS Tychy (godz. 17). Finał odbędzie się w sobotę, 30 grudnia (godz. 17.30).

Oświęcimianie dwukrotnie sięgali po hokejowy Puchar Polski

Po raz pierwszy w 2000 roku w Krynicy, gdzie pokonali w finale Podhale Nowy Targ 4:0. Trzy lata później na stołecznym „Torwarze” wygrali z gdańskim Stoczniowcem 6:2. Sześć pozostałych finałów zostało przez Unię przegrane.

Aż dziewięciokrotnie Puchar Polski zdobyli tyszanie

Czterokrotnie najlepsza w tych rozgrywkach była drużyna JKH GKS Jastrzębie, a trzy raz po trofeum sięgali hokeiści Comarch Cracovii. Po dwa triumfy oprócz oświęcimian mają na koncie zespoły Podhala i KH Ciarko Sanok. Raz Puchar Polski wywalczył TKH Toruń, GKS Katowice i Naprzód Janów

Tymczasem poznaliśmy nowy termin spotkania JKH GKS Jastrzębie z Re-Plast Unią z XXV kolejki ligowej. Przypomnijmy, iż mecz na „Jastorze” został odwołany z powodu zalegającego na dachu lodowiska śniegu. Zaległości zostaną odrobione 12 stycznia 2024 roku.