Koszmarnej serii odcinek czwarty – FILM, FOTO

Redakcja eFO  |   Hokej  |   27 stycznia 2023 20:59

To nie jest bynajmniej dobry początek weekendu dla hokeistów Tauron Re-Plast Unii. Oświęcimianie przegrali na własnej tafli z GKS Tychy i była to już ich piąta porażka z tym zespołem w tym sezonie.

Biało-niebiescy ulegli trójkolorowym po raz piąty z rzędu i czwarty raz we własnej hali. Podopieczni Andrieja Sidorenki w tym sezonie stają się prawdziwym koszmarem wicemistrzów Polski.

Tymczasem swój mecz na lodowisku w Katowicach wygrała Comarch Cracovia, która uciekła oświęcimianom już na odległość siedmiu punktów w ligowej tabeli. Pierwsze miejsce przed fazą play-off oddala się zatem niestety coraz bardziej.

Wynik dzisiejszego spotkania otworzył Jean Dupuy

Wykorzystał sytuację sam na sam z golkiperem Tauron Unii. Kanadyjczyk posłał krążek pod poprzeczkę bramki strzeżonej przez Kevina Lindskouga. W drugiej odsłonie rezultat podwyższył Alexander Younan i przed trzecią tercją gospodarze przegrywali 0:2.

Podczas gry w liczebnej przewadze kontaktowego gola zdobył Roman Diukow, ale na więcej tyszanie nie pozwolili. Kolejny raz świetny mecz w tyskiej bramce rozegrał Tomas Fucik.

W 41 kolejce PHL rywalem oświęcimian będzie JKH GKS Jastrzębie. To spotkanie już w najbliższą niedzielę na jastrzębskim „Jastorze”. Początek o godz. 17.

W pozostałych meczach 40 kolejki PHL:

Tauron Podhale Nowy Targ – JKH GKS Jastrzębie 0:4 (0:1, 0:1, 0:2)

KH Energa Toruń – Marma Ciarko STS Sanok 1:3 (1:1, 0:0, 0:2)

GKS Katowice – Comarch Cracovia 1:4 (0:1, 1:2, 0:1)

Tauron Re-Plast Unia Oświęcim – GKS Tychy 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)

Bramki: 0:1 Dupuy (Boivin) 3.42, 0:2 Younan (Boivin, Jeziorski) 26.34, 1:2 Diukow (Denyskin, Jakobsons) 44.56. Sędziowali: Bartosz Kaczmarek, Tomasz Radzik (główni), Maciej Byczkowski, Grzegorz Cytawa (liniowi). Kary: 6 i 35 minut. Widzów: 1800.

Tauron Unia: Lindskoug – Pangiełow-Jułdaszew, Jakobsons, Denyskin, Cichy, Szczechura – Diukow, Jerofejevs, Padakin, Dziubiński, Ahopelto – Bezuska, P. Noworyta, Da Costa, Krzemień, S. Kowalówka – M. Noworyta, Paszek, Laakso, Wanat, Sołtys. Trener: Nik Zupancic.