Komplet zwycięstw w obcych halach

Andrzej Rzycki  |   Hokej  |   29 września 2023 21:30

JKH GKS Jastrzębie był rywalem oświęcimian w siódmej serii Tauron Hokej Ligi. Te zespoły przed sezonem zmierzyły się w sparingu. Wówczas na „Jastorze” gospodarze wygrali aż 7:1. Dziś na szczęście było odwrotnie.

W przypadku biało-niebieskich możemy powoli mówić o wyjazdowym patencie. Hokeiści Re-Plast Unii rozegrali trzeci mecz na wyjeździe w tym sezonie i odnieśli trzecie zwycięstwo. Wcześniej pokonali nowotarskie „Szarotki” 3:4 i tyski GKS 2:4. Dziś przywieźli komplet punktów z Jastrzębia.

Wynik spotkania na „Jastorze” oświęcimianie otworzyli w ostatniej minucie pierwszej tercji. W sytuacji jeden na jeden z bramkarzem znalazł się Łukasz Krzemień i posłał krążek między parkanami golkipera JKH GKS. Już po 23 sekundach drugiej tercji za sprawą Andrija Denyskina zrobiło się 0:2.

Chwilę później mogło i powinno być 0:3, ale tym razem bramkarz gospodarzy wygrał pojedynek sam na sam z zawodnikiem Re-Plast Unii (Jan Sołtys). To się zemściło. Jastrzębianie w 22 minucie złapali kontakt po golu Łotysza – Ricardsa Bernhardsa.

Podopieczni Nika Zupancića odzyskali dwubramkowe prowadzenie po dwójkowej akcji drugiego ataku i na trzecią tercję wychodzili przy prowadzeniu 1:3. W 50 minucie znowu zaczęło być nerwowo, bo na listę strzelców wpisał się Dominik Jarosz. Na szczęście wynik nie uległ już zmianie i bardzo ważne trzy punkty pojechały do Oświęcimia.

Już w niedzielę ośmiokrotnych mistrzów Polski czeka kolejny mecz. Do miasta nad Sołą zawita Marma Ciarko STS Sanok. W tym spotkaniu celem gospodarzy będzie również wyłącznie zwycięstwo.

W pozostałych meczach VII kolejki THL:

Marma Ciarko STS Sanok – GKS Tychy 2:4 (1:0, 0:1, 1:3)

KH Energa Toruń – GKS Katowice 2:3 (1:0, 0:2, 1:1)

Zagłębie Sosnowiec – PZU Podhale Nowy Targ 3:2 po dogrywce (0:0, 1:0, 1:2, 1:0 dogrywka)

Pauzowała: Comarch Cracovia

JKH GKS Jastrzębie – Re-Plast Unia Oświęcim 2:3 (0:1, 1:2, 1:0)

Bramki: 0:1 Krzemień (S. Kowalówka) 19.06, 0:2 Denyskin (Ackered) 20.23, 1:2 Bernhards (Górny) 21.45, 1:3 Ahopelto ( Karjalajnen) 38.18, 2:3 Jarosz (Martiska) 49.21.

Sędziowali: Krzysztof Kozłowski, Patryk Pyrskała (główni), Dariusz Pobożniak, Mateusz Kucharewicz (liniowi). Kary: 2 i 4 minuty. Widzów: 650.

Re-Plast Unia: Lundin – Ackered, Diukow, Sadłocha, Olsson Trkulja, Denyskin – Valtola, Uimonen, Ahopelto, Heikkinen, Karjalajnen – Bezuska, Jakobsons, Sołtys, Krzemień, S. Kowalówka – Noworyta, Prokopiak, Prusak, Dudkiewicz. Trener: Nik Zupancić.