Kibice dopisali, lecz nie obejrzeli bramek gospodarzy – FOTO

0 Paweł Obstarczyk  |   Hokej  |   18 listopada 2019 07:29

Re-Plast Unia Oświęcim przegrała u siebie z GKS Katowice 0:1. Mecz cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem kibiców.

Zwycięstwo klubu z Oświęcimia z GKS Tychy nie obeszło się bez echa. W niedziele trybuny we wszystkich sektorach były pełne. Sporo osób stało na górze. Na atmosferę na trybunach nie można więc było narzekać.

Nie można też było narzekać na zaangażowanie w grę zawodników obu drużyn. W pierwszej tercji były takie okresy, w których GKS grał wysokim pressingiem, z którym Re-Plast Unia miała spore problemy.

Dobrze w tej części gry spisywali się bramkarze. W 14. minucie Krzemień uciekł obrońcom, ale pojedynek z bramkarzem przegrał. Później z dalsza próbował Wanacki. Tym razem również Rahm był na posterunku. W tej samej minucie Koblar oddał sprytny strzał z lewego bulika. Krążek leciał dołem na dalszy, dolny róg. Golkiper GKS dobrze zrozumiał intencje rywala. W końcówce tercji znów do głosu doszli. Zamknęli rywali w swojej tercji.

W przerwie pomiędzy tercjami odbyła się licytacja koszulki Sebastiana Lipińskiego wraz z podpisami wszystkich hokeistów. Wygrał ją kibic, który wpłaci 1200 zł. Ta kwota wzmocni akcje ,,niebieski Mikołaj”.

W drugiej tercji zdecydowanie groźniej atakowali gospodarze. W 21. minucie Pretnar zagrał do zupełnie nieobstawionego Kalana. Ten wyjechał na sytuacje sam na sam z bramkarzem, ale pojedynek przegrał. Później było sporo kar dla hokeistów obu ekip. Najlepsze sytuacje mieli Pretnar i kilka razy Themar. Biało – niebiescy byli jednak nadal nieskuteczni. Świetną okazję miał Kowalówka. Hokeista przestrzelił  z najbliższej odległości.

W 52. minucie Makkonen zagrał krążek na linię niebieską.  Lähde wyprzedził obrońców i znalazł sposób na bramkarza. Do koca meczu wynik meczu się nie zmienił.

Niedziela 17 listopada Re-Plast Unia Oświęcim – GKS Katowice0:1 (0:0,0:0, 0:1)

Bramka: 0:1 Lähde – Makkonen – Rajamäki (51.42),

Re-Plast Unia Oświęcim: Saunders – Wanacki, Pretnar (2), Koblar, Kalan, Themár – Bezuška, Luža (2), S. Kowalówka (2), Trandin, Przygodzki – Šaur, Zaťko, Protasenja, Wanat, Malicki – M. Noworyta, P. Noworyta, Piotrowicz, Krzemień, Raška. Trener: Nik Zupančič

GKS Katowice: Rahm – Franssila (2),Wajda, Da Costa, Kolusz, Michalski – Salmi, Tomasik (4), Lähde, Makkonen, Rajamäki (2) – Čakajík, Jaśkiewicz, Turtiainen, Uski, Čimžar – Krężołek, Starzyński, Paszek. Trener: Piotr Sarnik.