Katarzyna Zaborska: Uważam, że dałam z siebie wszystko

Paweł Obstarczyk  |   Hokej  |   9 lutego 2020 15:44

Rozmowa z Katarzyną Zaborską, zawodniczką UKH i UKHK Unia Oświęcim i reprezentantką Polski w hokeju na lodzie.

Jak zaczęła się twoja przygoda z hokejem?

,,Swoje pierwsze kroki na łyżwach zaczęłam stawiać razem z siostrą w wieku sześciu lat na zajęciach przedszkolnych.Następnie tata zaprowadził nas na treningi mini hokeja. Od razu nam się to spodobało.”

Czy początki były trudne?

,,Tak, na początku nie było łatwo, ale dawałam radę i nie poddawałam się. Każdy upadek i niepowodzenie motywował mnie do dalszej pracy.”

Jak wspominasz czasy gry i treningów w poszczególnych kolejnych kategoriach wiekowych UKH?

,, Na początku na mini hokeju nasza gra była spontaniczna i chaotyczna Wszyscy jechaliśmy do jednego krążka. Dopiero z czasem poznawaliśmy i uczyliśmy się taktyki gry w hokeja.”

Jak wiedzie się obecnie twojej drużynie klubowej?

,,Bywały mecze wygrane i przegrane.W zeszłym sezonie z trenerem Michałem Fiktrem zajęłyśmy trzecie miejsce pokonując Atomówki Tychy. Obecnie zagramy w play-offach przeciwko Cracovii. Chcemy ten sezon zakończyć z jak najlepszym wynikiem.”

Jak oceniasz swoją grę?

,,Staram się grać jak najlepiej i wykonywać polecenia trenera.Dobrze mi się gra z siostrą w jednej piątce .Rozumiemy się bez słów. Jesteśmy przecież bliźniaczkami.”

Czym dla ciebie są powołania do reprezentacji Polski?

,,Są dla mnie ogromną szansą i wyróżnieniem.”

Co powiesz o waszym występie na Mistrzostwach Świata?

,,Cieszę się, że się utrzymałyśmy i walczyłyśmy do końca, chociaż wynik końcowy i nasza gra mogła być lepsza.”

A o swojej grze co sądzisz?

,,Uważam, że dałam z siebie wszystko. Starałam się zagrać jak najlepiej, a przecież to nie był zwykły turniej i liczył się każdy wysiłek.”

Co urzekło ciebie w hokeju?

,,Urzekło mnie to, że w przeciwieństwie do niektórych dyscyplin np. siatkówki, hokej jest o wiele szybszą, dynamiczniejszą, kreatywniejszą grą. Tu zawsze coś się dzieje. Każdy ma prawo do podjęcia decyzji, jaki sport mu odpowiada.  Po pierwszych zajęciach i treningach długo się nie zastanawiałam by wybrać tę dyscyplinę.”

Czy masz problem z łączeniem obowiązków szkolnych ze sportowymi?

,,To żaden problem. Znajduję czas i na naukę i na sport, a lodowisko traktuję jak mój “drugi dom”.”

Czy hokej kobiecy i męski bardzo się różni?

,,Różni się od gry męskiej, ale dla każdej dziewczyny chcącej grać, ta dyscyplina daje dużo radości, satysfakcji z wygranych meczów i złości sportowej po przegranym. Treningi i mecze przyczyniają się do bycia w dobrej formie i sprawiają oderwanie się od rzeczywistości dnia codziennego.”

,,Z chłopakami w UKH gra się inaczej, bardziej siłowo i szybciej, a z dziewczynami w UKHK gra jest mniej kontaktowa. W jednej i w drugiej drużynie gra mi się dobrze. Jest w nich sympatyczna atmosfera.Wspieramy się w dobrych i złych momentach gry.”

Jakie jest twoje marzenie sportowe?

,,Moim marzeniem jest grać jak najdłużej i jak najlepiej, podnosić swoje umiejętności,stworzyć z siostrą bramkostrzelny duet ,który przyczyni się do zdobycia mistrzostwa przez drużynę.”

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
 
Aukcje dla Nikolki Kurpas
Grupa Publiczna · 1233 członków
Dołącz do grupy
https://www.siepomaga.pl/aukcjedlanikolki Aukcje dla Nikolki Kurpas to grupa ludzi wymieniających się przedmiotami i usługami, podczas zabawy po zako...
 
. . . . . . . . . . . . . . .
This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

Log in as an administrator and view the Instagram Feed settings page for more details.

. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa