Hokejowa młodzież w Kadrach Polski

Redakcja FO  |   Hokej  |   24 października 2019 11:30

Selekcjonerzy młodzieżowych reprezentacji Polski powołali na najbliższe zgrupowania hokeistów Uczniowskiego Klubu Hokejowego.

Piotr Sarnik, szkoleniowiec „dwudziestki” na zgrupowanie w Sanoku i turniej w ukraińskich Browarach (4-9 listopada) zabierze bramkarza Sebastiana Lipińskiego. Rywalami biało-czerwonych będą Białorusini, Ukraińcy i Litwini.

„Szkoleniowiec „dwudziestki” Piotr Sarnik na zgrupowanie w Sanoku i turniej w ukraińskich Browarach (4-9 listopada) zabierze bramkarza Sebastiana Lipińskiego. Rywalami biało-czerwonych będą Białorusini, Ukraińcy i Litwini” – informuje Fakty Oświęcim Katarzyna Kot, prezeska UKH Unia Oświęcim.

Z kolei Artur Ślusarczyk, pracujący z reprezentacją do lat 18, postawił na czterech naszych zawodników. W tym gronie znalazł się bramkarz Filip Płonka, a także Jan Biernat, Dominik Lichota i Krystian Sosnowski. Na liście rezerwowej znaleźli się Filip Dworzak i występujący obecnie za oceanem Remigiusz Hanusiak. „Osiemnastka” po krótkim zgrupowaniu w Krynicy-Zdroju rozegra mecze kontrolne w Ostrawie.

 

 

„Wśród wybrańców trenera Morawieckiego w kategorii U-16 znalazł się nasz zawodnik Kacper Łukawski. Najmłodsza kadra po zgrupowaniu w Giżycku, rozegra  mecze kontrolne na Litwie. Selekcjoner reprezentacji Polski Kobiet do lat 18 ogłosił powołania na zgrupowanie w Opolu oraz trzy mecze z kadrą Francji. W tym gronie znalazły się zawodniczki naszego klubu” – mówi prezeska.

Sztab szkoleniowy kadry juniorek powołał w sumie 23 zawodniczki, które przez trzy dni popracują nad elementami taktycznymi. Sprawdzianem wykonanej pracy będą  mecze z rówieśniczkami z Francji. Zostały zaplanowane na 24, 25 i 26 października.

„Trener Tomasz Kowalczyk postawił na cztery zawodniczki UKHK Unia Oświęcim, czyli Annę Kot, Annę Zaborską, Katarzynę Zaborską i Justynę Żyłę, a na liście rezerwowej znalazła się także Aleksandra Langner, która będzie czekać na sygnał szkoleniowca. Biało-niebieskie oraz zawodniczki bytomskiej Polonii stanowią najliczniejszą klubową grupę w młodzieżowej kadrze” – dodaje Katarzyna Kot.

 

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
 
Aukcje dla Nikolki Kurpas
Grupa Publiczna · 1233 członków
Dołącz do grupy
https://www.siepomaga.pl/aukcjedlanikolki Aukcje dla Nikolki Kurpas to grupa ludzi wymieniających się przedmiotami i usługami, podczas zabawy po zako...
 
. . . . . . . . . . . . . . .
This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

Log in as an administrator and view the Instagram Feed settings page for more details.

. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa