Hokeiści mają przestój. Zarząd działa

Paweł Obstarczyk  |   Hokej  |   27 marca 2020 20:52

Zarządzający Re-Plastem Unią czynią przygotowania do nowego sezonu. Hokeiści powinni wznowić treningi 5 maja, ale wątpliwe, czy to się uda.

W minionym sezonie Re-Plast Unia awansowała do półfinału play-off. Dokończenie sezonu nie było jednak możliwe.

Obecnie większość hokeistów obcokrajowców i trener przebywają w swoich krajach. W Polsce zostali zawodnicy z Rosji, którym zamknięto granice. Zawodnicy z Polski z oczywistych powodów nie trenują.

Hokeiści oświęcimskiego klubu mają wznowić treningi 5 maja. Czy tak się stanie?

,,Według mnie ten termin jest już nierealny. Myślę że i w czerwcu zawodnicy będą mieli przestój. Sytuacja z dnia na dzień robi się coraz dramatyczniejsza zarówno dla zdrowia, bezpieczeństwa jak i dla gospodarki. Zwiększa się liczba firm, które mają problemy finansowe a to sprawia że mniej środków trafi na sport.” – powiedział Paweł Kram.

Aktualnie działacze są na etapie uzgadnianie warunków kontraktów z zawodnikami. Za niedługo możemy spodziewać się oficjalnych informacji.

,, Moim zdaniem po restauracjach, hotelach i turystyce to właśnie sport najbardziej dotkną skutki koronawirusa. Dotyczy to Polski jak i całej Europy.  Cieszy mnie inicjatywa kibiców, którzy postanowili pomoc klubowi.  Jeszcze raz serdecznie im dziękujemy za to oraz za to, że byli z drużyną przez cały sezon 2019/2020. Dziękuje wszystkim sponsorom za wsparcie. W szczególności myślę o władzach miasta Oświęcim, które jest naszym partnerem głównym i firmie Re-Plast czyli naszemu sponsorowi tytularnemu. Dziękuję też naszym partnerom medialnym ze szczególnym uwzględnieniem Faktów Oświęcim, które cały czas relacjonowały sytuację w klubie jak i sukcesy który w tym okresie udało się osiągnąć.” – dodał Kram.

,,Mam nadzieję że sytuacja szybko wróci do normalności i niebawem będziemy mogli się widzieć na meczach z udziałem hokeistów Unii Oświęcim. Wszystkim czytelnikom portalu życzę dużo zdrowia i wytrwałości w tych trudnych chwilach” – kończy prezes.

 

Sprawdź aukcje charytatywne:

 

UWAGA <3 AUKCJA PREMIUM <3 Dzięki uprzejmości Ryszard Bogacz i Mirela Błaszkiewicz-Bogacz właścicieli Villa Astra…

Opublikowany przez Magdalenę Kapicą Czwartek, 26 marca 2020

 

 

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa