Hokeiści i Tymek czekają na was dzisiaj

Paweł Wodniak  |   Fakty,Hokej  |   7 stycznia 2018 12:00

Dzisiejszy mecz hokejowy Unii Oświęcim z Comarchem Cracovią będzie nie tylko widowiskiem sportowym, ale także kolejna akcją pomocy dla siedmioletniego Tymka.

W ostatnim grudniowym meczu uniści w pięknym stylu pokonali katowicką Gieksę 4:0. Na trybunach zasiadła wówczas rekordowa w tym sezonie liczba kibiców, którzy przez całe spotkanie głośno dopingowali swoich zawodników.

Derby

W niedzielę o godzinie 17 w ramach derbów Małopolski naprzeciw siebie staną drużyny Unii Oświęcim i Comarch Cracovia. Gospodarze walczą o szóste miejsce premiowane bezpośrednim awansem do Play Off. Goście są aktualnym Mistrzem Polski i zajmują obecnie drugie miejsce w tabeli.

Kup miśka i pomóż

Podczas najbliższego spotkania będzie się liczył nie tylko doping. Każdy kibic będzie mógł bowiem udzielić finansowego wsparcia, niezbędnego do leczenia siedmioletniego Tymona Stanka z Oświęcimia.

U chłopca lekarze zdiagnozowali niedawno rzadką chorobę neurofibromatozę, która objawia się zmianami nowotworowymi na ciele, oczach w mózgu i móżdżku. Dotyka głównie układu nerwowego oraz powoduje zmiany w układzie kostno-szkieletowym. U Tymonka specjaliści stwierdzili glejaki nerwów wzrokowych.

O licznych akcjach i zbiórkach charytatywnych, które mieszkańcy Oświęcimia i okolic zorganizowali krótko po zdiagnozowaniu chłopca, pisaliśmy m.in. w artykule „Z pomocą Tymonkowi”.

Kolejną inicjatywę podjął Oświęcimski Sport. Przed i podczas niedzielnego meczu na trybunach pojawią się wolontariusze z puszkami na datki. Kibice, zanim wejdą na trybuny, będą mogli za 30 złotych kupić pluszowe miśki, do których otrzymają w prezencie krążki z logiem Unii Oświęcim. Wszystkie pieniądze zostaną przeznaczone na leczenie Tymonka.

Kasy lodowiska będą otwarte od godziny 16. Liczba miśków jest ograniczona.

Zdobądź bilet i kubek Unii Oświęcim

Zgarnij bilet na mecz i kubek Unii – wyniki

 

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzisz "Andrzejki"?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .