Finał mistrzostw Old Boys. Oświęcimianie walczą o brąz – live, FOTO

Materiał partnerski  |   Fakty,Hokej  |   6 kwietnia 2019 08:19

Przed nami ostatni dzień zmagań hokejowych Old Boysów. W finale kije skrzyżują drużyny z Podhala i Sanoka. O trzecie miejsce zawalczą Old Boys Unia Oświęcim z Zagłębiem Sosnowiec.

Program

godz. 9 – mecz o 7 miejsce Polonia Bytom – Stoczniowiec Gdańsk
godz. 10.15 – mecz o 5 miejsce Pomorzanin Toruń – Cracovia Pany Kraków
godz. 11.30 – mecz o 9 miejsce GKS Katowice – GKS Tychy
godz. 13 – mecz o 3 miejsce Old Boys Unia Oświęcim – Zagłębie Sosnowiec
godz. 14.30 finałowy mecz zagrają Podhale Nowy Targ – Sanok/Krynica
godz. 16 zakończenie i wręczenie pucharów

Wyniki 27. Mistrzostw Polski w Hokeju na Lodzie Old Boysów
1 miejsce Old Boys Podhale Nowy Targ
2 miejsce Sanok/Krynica
3 miejsce Old Boys Unia Oświęcim
4 miejsce Zagłębie Sosnowiec
5 miejsce Pomorzanin Toruń
6 miejsce Cracovia Pany Kraków
7 miejsce Polonia Bytom
8 miejsce Stoczniowiec Gdańsk
9 miejsce GKS Katowice
spadek GKS Tychy

 

Polonia Bytom – Stoczniowiec Gdańsk 6:3 (2:2; 4:1)

W meczu o 7. miejsce drużyny nie narzuciły zbyt wysokiego tempa. Okazje bramkowe po obu stronach tafli, ale górą byli obaj bramkarze. W 12. minucie pierwsze trafienie dla zespołu Gdańska autorstwa Kosteckiego. Worek z bramkami się rozwiązał i Polonia wyrównała po golu Lesia. Kostecki znowu się zapisał na liście strzelców, a niespełna minutę później Sroka trafił i stan po pierwszej tercji 2:2. 

Na rozpoczęcie drugiej tercji Zdunek po ładnej akcji wpakował krążek do bramki. Steckiewicz podwyższył prowadzenie. Drugą, ostatnią bramkę dla Gdańska strzelił Cychowski. Kolejne celne strzały dla Bytomia strzelili Kukulski i Zając. Tym samym 7 miejsce zajmuje Polonia Bytom. 

Bramki strzelili:

Polonia Bytom: Dariusz Leś, Arkadiusz Sroka, Ryszard Zdunek, Łukasz Steckiewicz, Daniel Kukulski, Arkadiusz Zając
Stoczniowiec Gdańsk: Artur Kostecki (2), Rafał Cychowski 

Najlepsi zawodnicy:  Tomasz Pietrzyk oraz Marcin Wysocki 

7 miejsce dla Polonii Bytom

 

 

Pomorzanin Toruń – Cracovia Pany 5:3 (2:1; 3:2)

Stawką tego meczu jest piąta lokata mistrzostw. Torunianie w ciągu dwóch pierwszych minut zdobyli gole, na listę strzelców zapisują się Bartoszewski i Szachniewicz. W połowie tercji odpowiedź Cracovii po strzale Kociołka. 

W piękne podanej przez dwie linie i w sytuacji sam na sam Chrzanowski pokonał bramkarza Cracovii, potem przewagę Torunia wykorzystał Bomastek. Bramki w tej tercji dołożyli jeszcze raz Chrzanowski oraz Filipowicz i Ślusarek dla Cracovii. Cracovia wycofała bramkarza chcąc odrobić straty, lecz wynik końcowy to 5:3.  

Bramki strzelili:

Pomorzanin Toruń: Tomasz Bartoszewski, Sławomir Szachniewicz, Łukasz Chrzanowski (2), Przemysław Bomastek
Cracovia Pany: Grzegorz Kociołek, Zbigniew Filipowicz, Piotr Ślusarek

Najlepsi zawodnicy:  Marcin Gimiński oraz Marcin Cieślak  

5 miejsce dla Pomorzanina Toruń

 

 

GKS Katowice – OldBoys Tychy 7:6  (4:1; 3:5)

Stawka spotkania bardzo wysoka – mecz o utrzymanie. Katowice wyszli na prowadzenie po bramce Pryskały. Świetna interwencja tyskiego bramkarza uratowała drużynę z piwnego miasta przed utratą kolejnej bramki. Tyszanie doprowadzili do wyrówanania strzelając gola w osłanieniu. Ponownie Pryskała dała prowadzenie Katowiczanom. W ostatnich 30 sekundach Tychy straciły dwa gole. 

Mocny początek drugiej tercji przez Tychy, gol strzelił Tabaka. Katowice odskoczyli trochę po golu Kaszuby. Cios za ciosem – Sobas trafił dla Tychów, później bardzo szybka odpowiedź Katowic i drugi raz na listę strzelców wpisał się Langer. Siódmy gol Katowic po strzale Krzysztofika. Sześć minut do końca sędzia podyktował rzut karny dla Katowic, ale Wójcik nie zamienił dogodnej okazji na gola. Tyszanie zdobyli dwie bramki w krótkim odstępie czasu, jednak to drużyna z Katowic wygrała mecz o utrzymanie.

Bramki strzelili:

GKS Katowice: Patryk Pryskała (2), Zbigniew Wróbel, Olgierd Langner (2), Krzysztof Kaszuba, Adrian Krzysztofik
OldBoys Tychy : Dariusz Chojecki (2), Marek Tabaka, Bartek Sobas, Tomasz Sornek, Beniamin Żbik

Najlepsi zawodnicy: Olgierd Langner oraz Dariusz Chojecki 

9 miejsce dla GKS Katowice 

 

 

Old Boys Oświęcim- Zagłębie Sosnowiec 5:1 (0:0; 5:1) 

Mecz od samego początku był mocny i ciekawy. Przez pierwsze 10 minut gra toczyła się w większości pod bramką Zagłębia, ale niecelne strzały oświęcimian nie przyniosły żadnej bramki. Drużyna z Sosnowca próbowała co jakiś czas przenieść krążek na drugą stronę lodu, ale bez skutku. Pierwsza tercja zakończyła się wynikiem 0:0.

W drugiej tercji biało-niebiescy rozwiązali worek z bramkami. Dwie dobre okazje stworzyło sobie Zagłębie. Długo trzeba było czekać na pierwszą bramkę, ale warto było. Wzorcową kontrą popisali się oświęcimianie. Bernaś w solowej akcji ze skrzydła przeciągnął bramkarza i strzałem od poprzeczki nie dał mu najmniejszych szans na obronę. Radwan z dobitki podwyższył prowadzenie.

Sosnowiec zdobył bramkę, jak się okazało jedyna dla siebie w tym meczu – po dobrze rozegranej przewadze. Krążek w bramce umieścił Zachariasz.  Gra stała się coraz ciekawsza. Radwan w indywidualnej akcji pokonał bramkarza Zagłębia, ten popełnia błąd i zagrał krążek na kij Jakubika. Krążek trafia do pustej bramki. Ostatnią bramkę w tym spotkaniu strzelił Ziober.

Mecz zakończył się wynikiem 5:1, dlatego to gospodarze mistrzostw mogą się cieszyć z brązowych medali.  

Bramki strzelili:

Old Boys Oświęcim: Damian Bernaś, Jakub Radwan (2), Mariusz Jakubik, Łukasz Ziober
Zagłębie Sosnowiec: Łukasz Zachariasz 

Najlepsi zawodnicy: Przemysław Witek oraz Andrzej Sujka 

3 miejsce i brązowy medal dla Old Boys Unia Oświęcim

 

 

Old Boys Podhale – Sanok/Krynica 3:0  (3:0; 0:0)

Spotkanie dobrze rozpoczęło się dla Nowego Targu. Gil pokonał bramkarza sanocko-krynickiej drużyny i był juz wynik 1:0. Bardzo jednostronne spotkanie finałowe, w odstępie 14 sekund Lisowski musiał dwukrotnie wyciągać gumę z bramki, najpierw po strzale Zaręby, a chwilę później Malinowskiego. Górale trochę zwolnili tempo gry, ale wciąż groźniej pod bramką Sanok/Krynica.

Mecz wyraźnie kontrolowała drużyna Podhala, bez większych emocji na tafli. Drużyna Sanoka/Krynicy starali się odrobić straty, ale nie mogli znaleźć sposobu na Rączkę. Górale próbowali zdobyć jeszcze jednego gola, ale bramkarz nie miał zamiaru skapitulować. Old Boys Podhale wygrywa 3:0.  

Bramki strzelili:

Old Boys Podhale: Łukasz Gil, Zdzisław Zaręba, Mateusz Malinowski 

Najlepsi zawodnicy: Zdzisław Zaręba oraz Bogusław Rąpała

Drużyna Old Boys Podhale wyjeżdża z Oświęcimia z kolejnym triumfem w Mistrzostwach Polski Old Boys. Jest to 12. zwycięstwo drużyny i szóste z kolei.

 

Zobacz również:

 

Old Boys Oświęcim zawalczy o trzecie miejsce – FOTO

Mistrzostwa Polski Oldboys w Hokeju na Lodzie – relacja live, dzień 1

 

Mistrzostwa Polski Oldboys w Hokeju na Lodzie – relacja live, dzień 2

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa