Faza grupowa Mistrzostw Polski Młodzików zakończona – FILMY, FOTO

Paweł Obstarczyk  |   Hokej  |   26 marca 2021 09:37

Drużyny z Katowic, Janowa, Torunia i Sanoka Oświęcimia awansowały do półfinału Mistrzostw Polski Młodzików. Fakty Oświęcim patronują medialnie zawodom.

Jedynym zespołem z grupy A, który już przed meczami nie miał szans na awans była AH Legia. Tym razem przegrała z KS Katowice Naprzód Janów 2:5 (bramki: Gauvin Francis i Szymon Zdziechowski dla klubu z Warszawy, Jakub Hofman, Jonasz Hofman, Błażej Chodor (dwie) i Błażej Babczyński dla jego przeciwników.

 

 

Zespół z Jastrzębia Zdroju nie awansował do półfinału, mimo tego, że w czwartek wygrał z Sokołami 4:1 (bramki: Jakub Onak, Jakub Szczęśniak dwie, Bartłomiej Stolarski dla JKH GKS, Michał Nawrot dla Sokołów).

 

 

Przed czwartkowymi meczami trzy drużyny nadal walczyły o awans z grupy B. Już wcześniej odpadła Cracovia. W ważnym dla układu tabeli spotkaniu Niedźwiadki z Sanoka wygrały 3:1 z MOSM Tychy (bramki: Kacper Niemczyk, Jakub Słomiana, Adam Sawicki dla Niedźwiadków, Patryk Hanzel). Ostatecznie do gry o medale awansowała drużyna z Sanoka.

 

 

Wygrać musiał też UKH Unia. Gospodarze turnieju zapewnili sobie awans do dalszej fazy dzięki zwycięstwu z Cracovią 7:2 (Filip Witek, Jan Bratek, Roman Shoferovskyi, Illia Baida (dwie), Danylo Baida (dwie) dla UKH Unia, Tomasz Miłosz i Kamil Żądło dla Cracovii).

 

 

Ostateczna kolejność grupy A
1. KS Katowice Naprzód Janów (6 punktów, bilans bramkowy: 16:14)
2. MKS Sokoły Toruń (6, 15:7)
3. JKH GKS Jastrzębie (6, 13:10)
4. AH Legia Warszawa (0, 3:16).

Ostateczna kolejność grupy B
1. UKS Niedźwiadki MOSiR Sanok (9, 12:6)
2. UKH Unia Oświęcim (6, 16:11)
3. MOSM Tychy (3, 9:12)
4. MKS Cracovia Kraków (0, 7:15).

Półfinały odbędą się nie w sobotę, a dzisiaj, w piątek 26 marca

godz. 16 – KS Katowice Naprzód Janów – UKH Unia Oświęcim
godz. 19 – UKS Niedźwiadki Sanok – MKS Sokoły Toruń

 

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ostatnie wpisy
Ankiety

Gdzie spędzisz "Andrzejki"?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .